Dílo jejich budoucí zkázy nabralo reálné obrysy už po osmi minutách hry. Sohlich neudržel po střele míč a při následné dorážce do prázdné branky zahrál Obrtel rukou.

Nejenže domácí obránce obdržel červenou kartu, ale kopala se také penalta, kterou otevřel skóre Novotný.

„Samozřejmě, že tento okamžik zápas ovlivnil. Náš hráč se nechal hloupě vyloučit a navíc jsme dostali gól," pověděl zklamaný Pavel Němčák, vedoucí týmu Troubek.

Hosté byli na koni a Skoumalem po dalším zdařilém brejku své vedení navýšili.

„Chtěli jsme hrát poctivě zezadu a chodit do brejků. Hodně nám ale rozhodně pomohla situace, po které domácí šli do deseti," připustil Michal Barčík, kouč Hněvotína.

Do druhé půle se tak šlo při stavu 0:2.

„Při tom vedení si kluci zkrátka začali více věřit a úspěšně plnili pokyny a systém hry. Dalšími dvěma brankami jsme průběh kontrolovali," poznamenal hostující kouč.

Troubečtí se z tvrdého direktu nedokázali vzpamatovat.

Benýškovo snížení na 1:4 už prakticky nic neřešilo. Navíc zakrátko na to uviděl po druhé žluté kartě Petráš červenou a veškeré domácí naděje se tak definitivně rozplynuly.

Gólový účet završil dvě minuty před koncem normální hrací doby Pospíšil.

„Bohužel jsme předvedli výkon, který není hodný krajského přeboru. Měli jsme určité problémy se sestavou, ale na to se vymlouvat příliš nelze. Náš kádr je příliš úzký a pokud se nám zraní tři hráči ze základu, tak už je to pro nás velký problém," pověděl Němčák.

„Hněvotín je soupeř, se kterým se nám dlouhodobě nedaří a nyní se to potvrdilo znovu. Na druhou stranu můžu říci, že se soupeř na nás dobře připravil a jeho vítězství bylo naprosto zasloužené," dodal člen realizačního týmu Troubek.

„Vzhledem k tomu, jakými se Troubky prezentovaly výsledky, jsme k soupeři jeli s určitými obavami. Před zápasem bych bral i bod. Se zápasem můžeme být maximálně spokojeni," zhodnotil nedělní úspěšné vystoupení hněvotínský Barčík.

FK Troubky o.s. – FC Hněvotín 1:5 (0:2)

Branky: 69. Benýšek – 9. z penalty a 49. Novotný, 29. a 57. Skoumal, 88. Pospíšil.

Rozhodčí: Vičar – Knoll, Zika. ŽK: Nemrava, Petráš, Němčák, R. Haviernik – Dokoupil, Novák, Láner. ČK: 8. Obrtel, 72. Petráš (oba Troubky). Diváků: 150.

FK Troubky: Sohlich – Obrtel, Vala, Petráš, Nemrava – Benýšek, R. Haviernik, Stoklásek, Němčák, Ticháček – Jakubec. Hrající trenér: Lumír Stoklásek.

FC Hněvotín: Svoboda – Dokoupil (82. Olbert), Švajda, Šulc, Novák – Láner, Skoumal, Schinneck (67. Duda), Veselský (71. Kvapil) – Novotný, Pospíšil. Trenér: Michal Barčík.