Hněvotín byl po celý zápas lepší a postupně si vybudoval třígólový náskok.

Hosté sice ve druhé půli duel dvěma brankami na chvíli zdramatizovali, ale Hněvotín se nenechal rozhodit a v závěru dorazil soupeře dalšími třemi góly.

„Byl to nádherný zápas," rozplýval se nad vysokou výhrou trenér Hněvotína Ivo Lošťák.

„Celý týden jsme se na to poctivě připravovali, protože jsme v minulé sezoně měli s Kojetínem nelichotivou bilanci," připomněl Lošťák prohry 0:5 a 0:6 z minulé sezony.

Vysoké vítězství možná mnoho fanoušků překvapilo, podle Lošťáka však šlo o zasloužený výsledek.

„Kluci k tomu přistoupili správně. Celý zápas jsme měli pod kontrolou. Sice nám pak soupeř snížil ze 4:1 na 4:3, ale závěr jsme už dohráli bez problémů," nepochyboval Lošťák.

Tým Hněvotína vyhrál první poločas 3:1, a když v 55. minutě zvyšoval svým třetím gólem v zápase na 4:1 Kryl, zdálo se, že je rozhodnuto. Dvě slepené branky Kojetína v 58. a 63. minutě však vrátily hosty do hry.

Trenér Hněvotína přiznal, že na pár minut na lavičce znervózněl.

„Určitá nervozita tam přišla. Udělali jsme jednu drobnou chybičkou a hned na to přišel druhý gól. Vzpomněl jsem si na Barcelonu, jak ztratila stejné vedení proti Seville, ale naštěstí jsme rychle dali na 5:3 a dohráli to v pohodě," oddechl si Ivo Lošťák.

Vstřelit v jednom zápase sem branek se nepovede každý den, ale podle hněvotínského kouče nešlo o náhodu.

„Už před sezonou jsme věděli, že šancí si v zápasech budeme vytvářet hodně a šlo jen o to, abychom je proměnili. Všechny tréninky jsme tomu podřídili a branky, co jsme dali, byly krásné," těšilo Lošťáka.

TJ FC Hněvotín – FK Slavoj Kojetín-Koválovice 7:3 (3:1)

Branky: 11., 18. a 55. Kryl, 41. Novotný, 65. Pagáč, 72. a 77. Lošťák – 14. a 63. Horák, 58. Vaněk. Rozhodčí: Juřátek – Podhajský, Ehrenberger. ŽK: Šulc – Panák, Dočkal. Diváků: 168.

Hněvotín: Svoboda – Schinneck, Dokoupil, Šulc, Láner – Lošťák, Kryl, Čech, Benýšek (79. Lakomý) – Pagáč, Novotný. Trenér: Ivo Lošťák.

Kojetín-Koválovice: Gajdoš – Kašík, Dočkal, Javořík, Panák (79. Křížek) – Zezula (58. Machů), Vaněk, Matějka, Řezáč – Horák, Silnica. Trenér: Radek Tomšic.

Ondřej Kašlik