Svěřenci trenéra Radka Šindeláře doplatili na velké množství nevyužitých šancí, což soupeř dokázal potrestat.

„Poslední utkání sezony jsme chtěli odehrát kvalitně, ale brzy jsme zbytečně inkasovali, když náš gólman podcenil střelu soupeře. Hlavní problém ale byl v proměňování šancí," konstatoval trenér Hněvotína Šindelář.

Hosty povzbudila vedoucí branka, která se zrodila po akci Matuška, jenž obešel dva protihráče a střelou z více než dvaceti metrů otevřel skóre.

Domácí se pak dostali do několika gólových příležitostí, brankář Želatovic Čech si však počínal znamenitě a držel čisté konto. „Po celý zápas chytal výborně. Na druhou stranu je ale pravda, že jsme při některých domácích šancích měli i potřebnou dávku štěstí," přiznal trenér Želatovic Pavel Hošek.

Jeho svěřenci se prezentovali pestrou kombinační hrou a v některých fázích zápasů Hněvotín jasně přehrávali.

Druhá branka přišla brzy po změně stran. Po chybě v rozehrávce domácích se na brankáře Běhalíka řítil Koplík. Domácímu gólmanovi udělal kličku a ten jej fauloval, z čehož rezultoval pokutový kop, který proměnil Jemelka.

„Ke konci jsme měli několik dalších šancí, nadějné brejky jsme už ale nedokázali dotáhnout. Myslím, že jsme mohli vyhrát i výraznějším rozdílem," prohlásil hostující kouč Hošek.

Hněvotín se v závěru střelecky neprosadil a zápas zdramatizovat nedokázal.

„Ve velkém vedru už v závěru trochu chyběly síly. Nás mohou především mrzet neproměněné gólové šance, kvůli kterým jsme zápas prohráli," konstatoval trenér Šindelář.

Jeho tým skončil se ziskem 33 bodů na dvanáctém místě. „Kádr má určitě na víc. O lepší umístění nás připravily zápasy, ve kterých jsme hráli dobře, ale nebyli jsme schopni proměnit jasné příležitosti," konstatoval Šindelář.

V Želatovicích může po letošní sezoně panovat spokojenost. Tým z Přerovska získal 44 bodů, což jej řadí na šestou pozici.

„Chybělo málo, aby se nám povedlo splnit náš předsezonní cíl, což bylo umístění do pátého místa. Ale i se šestou pozicí můžeme být spokojeni. Myslím, že pro Želatovice je to historické umístění," uvedl trenér Hošek.

FC Hněvotín – FC Želatovice 0:2 (0:1)

Branky: 15. Matušík, 57. Jemelka z pen. Diváků: 100.

Hněvotín: Běhalík – Olbert, Láner, Zamykal, Novák – Zapletal (83. Švajda), Kawij, Skoumal, Chabičkovský – Křižan, Šulc. Trenér: Radek Šindelář.

Želatovice: Čech – Zehnálek, Venský, Dlouhý, Bernard – Matušík, Němec, Calábek, Koplík – Jemelka (87. Bělík), Mackovík (65. Chuda). Trenéři: Bohumil Chodil a Pavel Hošek.