Druhé místo v anketě obsadil Martin Kuba z Oskavy, třetí skončil Matěj Šinogl z Velkých Losin.

K favoritům posledního hlasování v letošním roce bude jistě patřit určický útočník Petr Vodák. Ve dvou plánovaných a jednom dohrávaném listopadovém utkání skóroval celkem šestkrát. Řádil ale nejen Vodák, ale celý jeho tým. Listopadová bilance je úchvatná. Tři vítězství a impozantní skóre 12:0.

Stejně úchvatným výkonem je ale i sedm hněvotínských bodů. A ve třech zápasech za sebou čisté konto! Brankář Jaroslav Běhalík je ostatně dalším nominovaným na měsíční ocenění. Jasně to dokazuje, kde je silná stránka týmu z Olomoucka, jenž poskočil oproti pořadí z konce října o čtyři místa kupředu. Léčba trenérem Barčíkem viditelně zabrala, ačkoliv ještě asi bude třeba zapracovat na ofenzivě. Přece jen při dvou vstřelených gólech se ve třech zápasech povede získat sedm bodů málokdy.

Listopad vyšel i rezervě 1. HFK Olomouc. Ta vyhrála oba své zápasy, v redukované tabulce je třetí. A má také třetího kandidáta na Hráče měsíce. Útočník David Hornich dal tři branky a dostal se dvakrát do sestavy kola.

Šest bodů vydolovala i Konice, i když si dojem ze dvou jednobrankových výher pokazila závěrečným výbuchem v derby s Určicemi.

Mizerný měsíc mají za sebou naopak v Želatovicích a Kralicích, byť v celkovém účtování na tom nejsou tak zle jako třeba v Dolanech, které vydřely aspoň bod. Každopádně po roce čeká tradičního účastníka krajského přeboru krušné jaro. Začíná ve druhé polovině března.

BRANKY

Průměr vstřelených branek dál klesá. V devatenácti listopadových utkáních padlo celkem 56 gólů, což činí průměr 2,95 gólu na zápas. Jde o nejnižší číslo v sezoně. Průměr celé sezony je 3,39 gólu na jedno utkání.

DIVÁCI

V závěru podzimu už byly návštěvy fotbalových utkání mnohdy na hranici hrdinství, přesto v Kozlovicích dorazilo na duel s Opatovicemi krásných 210 diváků. Stejně tak průměr 150 diváků ze dvou utkání v Troubkách a Ústí je úctyhodný.

SKOKANI

Fantastickou formu ukázaly v listopadu Určice, tři zápasy, devět bodů a dvanáct nastřílených gólů, to je fotbalová paráda. Ty ale z prvního místa (zatím) nemají kam poskočit. Skokanem listopadu je tak Hněvotín. Tým po změně trenéra dvakrát vyhrál a jednou remizoval, elegantně vyplul ze sestupových vod a posunul se ze čtrnáctého na přeci jen klidnější desáté místo.

PROPADLÍCI

Ústí sice sbírá úspěchy v anketách, ale na trávníku to tak slavné není. Stejně jako Želatovice se propadlo o tři příčky. Propadlíkem jmenujeme ale přece jen Želatovice, které nezískaly v listopadu ani bod a daly jediný gól.

statistika

STŘELCI ZA LISTOPAD

6 - Vodák (Určice)
3 - Vaněk (Určice), Hornich (1. HFK Olomouc B), Uvízl (Velké Losiny)

STŘELCI CELKEM

17 - Vodák (Určice)
13 - Vojtášek (Šternberk), Šinogl (Velké Losiny)
12 - Kaďorek (Kozlovice)

BRANKÁŘI ZA LISTOPAD

3 - Běhalík (Hněvotín), Nejezchleb (Určice)
2 - Pavelka (1. HFK Olomouc B), Kmecik (Konice)

BRANKÁŘI CELKEM

6 - Kmecik (Konice), Nejezchleb (Určice)
5 - Pavelka (1. HFK B), Běhalík (Hněvotín)

tabulka

tabulka