Zatímco před týdnem vyhráli na jeho palubovce jen o pět branek, v domácím prostředí bylo od úvodních minut patrné, jakým směrem se bude zápas ubírat – k jasnému vítězství Přerova.

Sokol HC Přerov – Sokol Kostelec na Hané 39:24 (19:10)

Domácí nastoupili v sestavě, která by i v mistrovských zápasech měla být základní: levé křídlo Jan Zbranek, levá spojka Robert Plšek, střední spojka Martin Kavka, který se do obrany střídal s Martinem Potiškou, pravá spojka Martin Vyjídák, pravé křídlo Tomáš Pernička, pivot Radim Kovařík a v brance Petr Štolcar.

Přerovští vycházeli především z obrany, kterou v utkání chtěli přednostně natrénovat, a za prvních 20 minut dostali jen šest branek.

„Defenziva pracovala dobře a za ní chytal spolehlivě Štolcar. Dali jsme i hodně branek z rychlých protiútoků, na čemž chceme stavět,“ říká Richard Buček, přerovský kouč.

Ve zbylých deseti minutách ale jeho svěřenci obdrželi čtyři branky, a to i kvůli tomu, že prostřídali sestavu.

„Prvních dvacet minut bylo velmi dobrých a ta desetiminutovka poté ještě tak lepší průměr. Vcelku se nám dařily i kombinace,“ pochvaloval si Buček. Přerov tak první půli vyhrál 19:10.

Do druhé části nastoupili Sokoli se stejnou základní sestavou jako v úvodu utkání.

„Poté jsme postupně střídali, ale přesto všechno si myslím, že to nebylo špatné. Dostali jsme sice ve druhé půlce více branek, když se na plac dostali i náhradníci, kteří ovšem také musí dostat prostor k sehrání se,“ míní kouč.

Finální útočná fáze, a to zakončení, ještě nebyla podle Bučka stoprocentní.

„Zahodili jsme nějaké šance a dostali, jak my říkáme, dvojgóly. To znamená, že zahodíme jasnou šanci a z brejku dostaneme branku. Musíme na tom zapracovat, jsou to zbytečné ztráty,“ konstatuje.

Přerovští si proti Kostelci naposledy vyzkoušeli kombinace, obranu i přechod do rychlého protiútoku.

„Myslím si, že ten zápas nám dal všechno, co jsme chtěli,“ řekl Buček po vítězství svého týmu 39:24.

Příprava tak skončila a už o tomto víkendu se rozběhne Zubr extraliga.

„Celá příprava byla na průměrné úrovni. Některé zápasy nám vyšly lépe a vyhráli jsme je, jindy jsme se naopak trápili. Byla to výsledkově nevyrovnaná příprava, ale samozřejmě to vycházelo z toho, že jsme střídali hráče a měli jsme i nějaké zdravotní problémy, takže to ne vždy bylo úplně ideální,“ dodává šéf přerovské kabiny.

Před nedělním zápasem ve Frýdku-Místku hlásí Sokoli plný stav. Mírné zdravotní problémy s vyvrtnutým kotníkem má z posledního přípravného utkání jen Martin Vyjídák. „Není to nic vážného a Martin není žádný bolestínek. Myslím, že v neděli by měl být fit,“ věří Buček.