Předchozí
1 z 5
Další

Tomáš Čech, FC Želatovice

Za mě to byl jasný zářez. Video se zavedlo, aby pomáhalo, ne aby škodilo. Možná, kdyby byl venku půl metru, ale těch pár centimetrů? A rozhodčí se ani na video nešel podívat, já být v tu chvíli na hřišti, tak se neudržím.

Pohlídat si takto těch pár centimetrů je nemožné. Sice si stoupnete na čáru, ale když se soupeř rozbíhá, už sledujete jen jeho a snažíte se ho mást svými pohyby. Určitě není čas na nějakou kontrolu, jestli stojíte na čáře.

Brankář Želatovic Tomáš Čech (vlevo)Zdroj: Radek Hloch

Petr Kadlec, FK Kozlovice

Za mě je tohle pravidlo absolutní nesmysl. Když gólman udělá dva kroky dopředu, tak to beru. Ale tohle vymýšleli lidé, kteří nikdy v bráně nestáli a vůbec neví, jak těžké je penaltu chytit. Kolář si těmi pár centimetry nijak nepomohl. Věřím, že v tak důležitém utkání, kde ta euforie po chycené penaltě dokáže mančaft zvednout, by Slavia postoupila. Když chytím v zápase penaltu, což se mi dlouho nestalo, tak mi to dodá takové sebevědomí, že mám pocit, že v tom zápase už gól nedostanu. Tohle by mě potopilo úplně na dno.

Gólman Petr Kadlec, FK KozloviceZdroj: Deník / Jan Pořízek

Jiří Zbořil, FK Kozlovice

Je to blbost. Rozhodčí tohle udělá, jen když chce tým zařezat. Je to opravdu prasečina.

Gólman Jiří Zbořil, FK KozloviceZdroj: Deník / Miroslav Mazal

Petr Bělík, 1. FC Viktorie Přerov

Podle mě byl pohyb Koláře dopředu minimální. S takovou by se měla opakovat každá penalta. Nebo ať hráči kopou do prázdné brány. Já s tímhle pravidlem nesouhlasím. Pokud by se tohle stalo v nějaké nižší soutěži, tak budiž, ale tohle je úplně jiný level. Slavii to bude mrzet nejen po finanční stránce.

Petr Bělík, 1. FC Viktorie PřerovZdroj: Deník / Jan Pořízek

Marek Judas, FC Beňov

Za mě to byla fraška a neříkám to proto, že to byl český tým. Vždyť Kolář se pohnul tak o dvacet, třicet čísel. Tohle pro něj není žádná výhoda, jen přirozený pohyb.

Málokterý gólman doskočí z místa, kam potřebuje. Ten poskok prostě musí udělat. Pokud je to poskok dopředu, v tom případě je z toho opakování penalty. A to ještě je v nižších soutěžích oblíbené, že rozhodčí brankáři pohrozí před penaltou žlutou kartou, pokud udělá pohyb dopředu.

Je to problém i pro koncentraci. V hlavě se soustředíte na to, abyste neudělal nějaký špatný pohyb. Neříkám, ať vyletíme z brány jak gólmani v devadesátých letech, ale ten jeden poskok dopředu zkrátka k chycení penalty je potřeba.

Marek Judas, FC BeňovZdroj: Deník / Jan Pořízek