Z prvního měření sil vyšly vítězně hráčky GJB a SPgŠ Přerov, které po dvoubrankovém vedení z prvního poločasu porazily celkově 3:0 futsalistky olomouckého gymnázia. Druhý zápas mezi Novým Jičínem a Olomoucí skončil nerozhodně 2:2.

Pokud chtěly přerovské dívky myslet na postup mezi osm nejlepších futsalových družstev republiky, musely v následujícím utkání s Novým Jičínem alespoň remizovat. I přes tento fakt neponechaly nic náhodě a po velmi dobrém kolektivním výkonu porazily svého soupeře 3:0. Po závěrečném hvizdu tak mohla propuknout velká radost. Studentky GJB a SPgŠ Přerov si bez inkasovaného gólu zajistily účast mezi elitou dívčích futsalových týmů České republiky.

„Vítězství v tomto kole futsalové ligy je pro nás velkým úspěchem, protože postoupit třikrát za sebou mezi nejlepší se nepodaří každému. Šance na úspěch v dalším kole určitě je, ale vzhledem k obrovské konkurenci by se postup do užšího finále rovnal spíše malému zázraku. Přesto se o něj rozhodně pokusíme,“ dodal k vystoupení svých hráček trenér Zbořil. (pz)