K prvnímu zápasu nastoupily futsalistky GJB a SPgŠ Přerov proti družstvu z Gymnázia Staré Město. Tým soupeře je tvořen výhradně z fotbalistek prvoligového klubu Slovácko, který hraje celostátní dorosteneckou ligu.

Nejdříve se hrál sice opatrný futsal, ale postupem času se projevila větší kvalita a sehranost na straně soupeře.

I když dívky GJB a SPgŠ výborně bránily a ze zabezpečené obrany vyrážely do rychlých protiútoků, byl jejich soupeř lepším týmem a během celého zápasu si vypracoval velké množství gólových příležitostí. Ty také dokázal proměnit, a tak konečný výsledek 0:4 z pohledu přerovských hráček je odpovídající celkovému průběhu utkání.

K druhému a zároveň rozhodujícímu zápasu nastoupily futsalistky GJB a SPgŠ proti dívkám z Gymnázia Telč.

Jednalo se o velmi důležité střetnutí, protože v případě vítězství by byly hráčky Přerova velmi blízko postupu mezi finálovou čtveřici. Tento úkol se nakonec podařilo splnit, když GJB a SPgŠ po výborném výkonu porazil hráčky z Telče celkovým poměrem 3:0.

V posledním zápase porazily futsalistky Starého Města hráčky Telče 9:1, což znamenalo pro přerovské hráčky postup mezi nejlepší čtveřici dívčích futsalových týmů České republiky.

Finálový turnaj se uskuteční na začátku května ve sportovní hale KP Brno za účasti dvou nejlepších futsalových týmů z české a dvou týmů z moravské skupiny středoškolské futsalové ligy dívek.

Oba zápasy zhodnotil přerovský trenér Petr Zbořil: „V prvním zápase proti takovému soupeři bylo důležité inkasovat co nejméně branek, protože futsalistky Starého Města byly jednoznačně lepším týmem ve všech herních činnostech.

Dívky pak bylo potřeba připravit na veledůležité utkání proti Telči. Bylo to úplně jiné utkání, protože kvalita byla na naší straně a otázkou bylo, aby se holky střelecky prosadily. To se povedlo a zaslouženě postoupily mezi nejlepší čtveřici dívčích futsalových týmů u nás.“

(rs)