Obě družstva dorostu si v divizi poradila s nebezpečnými Židenicemi a mladší se tak stali podzimními mistry divize. To se nedá konstatovat u výsledků žákovských ligových áček v soubojích s Jihlavou, neboť Přerov odešel vysoko poražen.

Rezervy žáků si s chutí zastřílely proti Litovli a nadělily jí v obou zápasech 15 branek. Ženy nedokázaly dohnat dvoubrankové poločasové manko s Dobraticemi a domaprohrály.

Muži

1. FC Přerov - FK Kozlovice 3:2 (1:0)

Přerov si nemůže dovolit luxus v podobě rozdávání bodů z domácího hřiště. Velmi slušná návštěva (400 diváků) viděla v první půli hodně opatrnosti. Za zmínku stojí chybějící krůček Hýbnera k zakončení po centru Lišky a i jeho druhou šanci zlikvidovala kozlovická obrana.

Na straně hostí to byly možnosti Kuby a Vyskočila. Skóre se však před odchodem do kabin přece jen měnilo. Matuška zahrával roh a Petráš se hlavou nemýlil - 1:0. Hned po změně stran vyrovnal rovněž po rohovém kopu Jedelský.

Po hodině hry opět vedl 1. FC z kopačky Lišky, kterému asistoval Novotný. Oba týmy pak produkovaly ofenzivní pojetí. Když už všichni přemýšleli o závěrečném hvizdu, přišel Petrášův roh, zmatky v hostující obraně a dobře zorientovaný Střelec - 3:1.

V nastaveném čase ještě fauloval domácí gólman Fikr, vyfasoval kartu červené barvy a nařízenou penaltu proměnil Vyplel, který tak dal konečnou podobu výsledku přerovského derby.

Branky: Petráš, Liška, Střelec - Jedelský, Vyplel (z pen.).

Přerov je s patnácti body dvanáctý, Kozlovice s jednadvaceti body šesté.

Starší dorost

1. FC Přerov - ČAFC Židenice 4:2 (4:0)

Přerov pod dojmem prohry s vedoucím týmem divize Znojmem v minulém kole věděl, že jakákoliv další domácí ztráta je pádem, který vzdaluje možnost bojovat o návrat do MSDL.

O výsledku rozhodla smrtící osmiminutovka mezi 28. a 36. minutou, kdy 1. FC vstřelil tři branky. Brňané otevřeli skóre vlastním gólem na konci první dvacetiminutovky a pak přišla již zmiňovaná smršť.

Nejprve Riedl asistoval Schlehrovi, o tři branky to bylo po centru Táborského a hlavičkovém ťukesu Baďura - Hrabal a po čtvrté rozradostnil domácí Přidal střelou k tyči po akci Baďury a Riedla.

Druhý poločas se už odehrával s vědomím čtyřbrankového rozdílu. Šance byly na obou stranách. Židenicím se podařilo korigovat na přijatelných 2:4, ale nic to neměnilo na tom, že do města pod Špilberkem k žádnému exportu bodu z Přerova nedošlo.

Branky: vlastní, Schlehr, Hrabal, Přidal. Přerov je v konečné podzimní tabulce třetí s 25 body se čtyřbodovou ztrátou na Znojmo (to má navíc dohrávku k dobru) a Líšeň.

Mladší dorost

1. FC Přerov - ČAFC Židenice 2:0 (0:0)

Byl to přímý souboj o podzimního mistra divize, skupiny D. Otevřít účet zápasu mohli Lukáš a Zatloukal, ale nezakončili tak, aby se mohli radovat.

Potom se osmělili i chlapci ze Židenic, ale měli vychýlenou mušku a jeden z jejich pokusů vytáhl domácí gólman Judas na roh. Před odchodem do kabin stál ještě Navrátil tváří v tvář strážci hostující svatyně, ale jeho střela šla nad břevno.

Po příchodu z kabin se při závaru dobře orientoval Čtvrtníček a hlavou dostal Přerov do vedení. Chuda potom mohl přidat další úspěch, ale v cestě mu stál brněnský gólman.

Úspěch však přece jen přišel, když právě po faulu na Chudu zahrával kapitán Čechák přímý kop z osmnácti metrů a střelou pod břevno dal domácím jistotu vítězství.

Branky: Čtvrtníček, Čechák.

Přerov se tak stal podzimním mistrem divize. Má 34 bodů a náskok tři body před Bystrcí, která ještě o bod předběhla právě Židenice.

Žáci

Áčka žáků hostila Jihlavu a obě neuspěla. Starší nebyli důstojným soupeřem a odešli poraženi 2:7 (0:4). Hrubku vyrobili hned v první minutě, byli okamžitě potrestáni a další zásahy do černého na sebe nenechaly dlouho čekat.

Jihlavští pustili na hřiště postupně téměř celou lavičku. Po chybách soupeře se přece jen podařilo po přestávce vstřelit Grečovi a Kočerhanovi čestné úspěchy domácích.

Nejinak to bylo i u mladšího áčka. To sice drželo poločas jednogólové manko, ale nakonec zvítězili chlapci z Vysočiny 4:0. Oba žákovské týmy se krčí v tabulce na posledním místě.

Starší jsou bez výhry se dvěma body, mladší mají body čtyři za jednu výhru a remízu. Rezervy žáků přivítaly chlapce z Litovle, kteří okupují v obou kategoriích chvosty tabulek krajského přeboru.

Starší béčko vyhrálo 6:0 (3:0), do černého se trefili Zaoral 2, Noga, Vágner, Kovařík a Řehák.

Mladší béčko stejného soupeře deklasovalo 9:0 (3:0), do střelecké listiny se zapsali se dvěma zásahy Derych, Dýčka a Chytil a po gólu přidali Panák, Jedlička a Šebák.

Ženy

1. FC Přerov - Dobratice 1:3 (0:2)

Hostující fotbalistky utekly v první půli na dvoubrankový rozdíl a ten se nerozplynul ani po změně stran, i když výkon hráček 1. FC Přerov byl podstatně kvalitnější než předvedená hra v prvním poločase.

Škoda neproměněných šancí Glozygové, Faltové či Matyášové. Branka: Mokrušová. Ženy 1. FC Přerov jsou po jedenáctém kole páté se sedmnácti body.

Jelikož podzim skončil pro dorostence a áčka žáků, o víkendu 10. a 11. listopadu můžeme zhlédnout na domácí půdě pouze muže.

Ti mají na pořadu předposlední kolo proti vedoucímu týmu tabulky krajského přeboru FK Mohelnice- Moravičany (so 12.30) a rezervy žáků, které přivítají rovněž v předposledním kole KP Slovan Černovír (so 9 a 10.45). Ženy mají na pořadu sobotní dohrávku ve Valašském Meziříčí.