Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Přerov – Velmi slušnou diváckou kulisu nalákalo 1. kolo krajského přeboru mužů do Přerova. Ta byla zvědava na výkon nováčka soutěže z Lipníku nad Bečvou a na představení omlazeného domácího celku. Ten se nakonec rozdílovou brankou ze 70. minuty radoval z těsného vítězství.

9.8.2010

1. FC Přerov (v modrém) proti Lipníku Foto: DENÍK/David Klein

Hosté začali nebojácně a dostávali se do zakončení. Též Přerovští ohrožovali branku Negyesiho, avšak marně. Po polovině prvního dějství mohl jít Přerov do vedení.

Bernard měl však vychýlenou mušku a Matyáš tváří v tvář brankáři neuspěl. Gól ovšem do přestávky přece jen padl. Janíček centroval, na zadní tyči se prosadil Merta – 0:1.

Před vstupem do druhé půle došlo ke změně v podobě střídání na straně 1.FC a tato změna nastartovala obrat v souboji. Střídající Gřešák se dostal hned ve 47. minutě za obránce, postupoval sám na Negyesiho a střelou po zemi srovnal účet zápasu.

Rozhodující trefa přišla z přímého kopu, kdy z dvaceti metrů přestřelil Kašpárek zeď a míč zapadl přímo k tyči – 2:1.

Pro Lipník to byla nepříjemná rána a v dalším průběhu přesunul své síly do ofenzívy.

Otevřená obrana hostí nabídla stoprocentní možnost Kašpárkovi, ale ten si pohrával s míčem příliš dlouho a jeho zakončení šlo vedle Negyesiho svatyně. Do konce utkání už se ani jeden z týmů střelecky neprosadil, a tak všechny tři body zůstali domácím mladíkům.

„Důležité jsou body, a ty máme. Byl to utrápený výkon, navíc nás sužují zdravotní problémy a nehrál ani Koutný, který je momentálně mimo. Nedařila se nám vůbec hra, ale jak říkám, beru to, že jsme vyhráli a tři body jsou doma. Myslím ale, že to nebylo zasloužené vítězství,“ konstatoval po utkání nový kouč 1.FC Přerov Pavel Koral.

Jeho protějšek Zdeněk Kurfürst s výkonem svého týmu moc spokojený nebyl:

„Výsledek asi odpovídá předvedené hře. Ve druhém poločase jsme udělali dvě hrubé chyby, navíc rozhodčí domácím daroval trestný kop, ze kterého vstřelili vítěznou branku. S výkonem svého družstva moc spokojený nejsem, především ve druhé půli. Hráli neukázněně, produkovali hrubé chyby, které by se tak zkušeným hráčům, jaké máme v obraně, stávat neměly. Ale bohužel utkání je vždy o chybách a domácí to potrestali, když z minima vytěžili maximum.“

1.FC Přerov – Spartak VTJ Lipník nad Bečvou 2:1 (0:1)

Branky: 47. Gřešák, 70. Kašpárek – 44. Merta.

1.FC Přerov: Bělík – Matyáš, Hrabal, Hýbner, Zatloukal – Machač (46. Gřešák), Pola, Bernard, Čechák – Kašpárek, Mrázek (83. Zselezo).

VTJ Lipníku n. B.: Negyesi – Šebesta, Dudík (80. Tomík), Bonk, Hradil – Janíček, Srovnal, Lošťák, Baran (67. Šmíd) – Stískal (49. Simon), Merta.