To ukázalo svou sílu a s brněnskou Dostou Bystrc vyhrálo 1:0 (1:0). Vítěznou branku zaznamenal Schlehr a chlapci 1. FC Přerov vyhráli zcela zaslouženě. Vzhledem k tomu, že se vedoucím týmům tabulky Znojmu a Líšni nedařilo, stáhli starší dorostenci Přerova ztrátu na první místo na dva body.

Zahanbit se nenechali ani mladší dorostenci. Ti v přímém souboji s druhou Bystrcí vyhráli stejným brankovým rozdílem a upevnili si tak posazení na trůnu divize. Jedinou branku utkání vsítil přerovský Navrátil.

Muži

V sobotním odpoledni se představili doma muži 1. FC Přerov proti Sokolu Ústí a čekalo se, zda potvrdí svoji výhru z minulého týdne s Dolanami. Hosté nemají, stejně jako domácí, body na rozdávání. Šancí bylo v utkání jako šafránu a hráči si navíc nechali v šatnách střelný prach. Souboj skončil po závěrečném hvizdu sudího bezbrankovou remízou.

Oba týmy si rozdaly po bodu, ovšem větší ztráta vyplývá pro Přerov, protože v těchto utkáních by se měla využívat výhoda domácího prostředí. Na druhé straně by bylo podstatně horší doma dokonce prohrát. Přerov poskočil na desáté místo tabulky krajského přeboru a má 19 bodů.

Žáci A

Nedělní program zahájila vstupem do sezony áčka žáků v Moravskoslezské žákovské lize a jejich soupeřem byl FC Vítkovice. Starší na svého soupeře nestačili a prohráli 1:4 (1:2), čestný úspěch Přerova zařídil Přikryl.

Ani mladší áčko neuspělo a odešlo poraženo 0:2 (0:1). Vítkovice jsou družstvem středu tabulky, 1. FC přezimoval v obou kategoriích na chvostu, tudíž pokud by domácí jakýmkoli způsobem bodovali, jednalo by se spíše o překvapení. Přerov se musí soustředit samozřejmě na každý zápas, ale rozhodující pro něj budou souboje s celky z nejnižších pater tabulky.

Ženy

Posledním zástupcem 1. FC Přerov, který bojoval na domácím hřišti, byly ženy v MSLŽ. Los jim přidělil v tomto kole Slovan Ostrava, který okupuje stejně jako domácí hráčky střed tabulky. Papírové předpoklady dávaly tušit vyrovnané utkání a ty se také naplnily.

O remíze 1:1 bylo rozhodnuto už po čtvrthodině hry. Nejprve Čulíková utekla obraně Slovanu a nedala hostující gólmance šanci. O chvíli později nešťastně tečovala jinak výborná Petrášová hostující střelu a brankařka Pospíšilová už gólu nemohla zabránit.

Škoda dalších nevyužitých šancí Mokrušové, Glozygové a Janků. Plný bodový zisk mohl zůstat v Přerově.

Žáci B

Jediným reprezentantem 1. FC Přerov, který putoval za svým soupeřem, byly rezervy žáků. Ty se představily v Kralicích na Hané, posílených hostujícími hráči z Prostějova. Starší béčko podlehlo 0:1 (0:1), když zárodek jediné branky zápasu vznikl po hrubě chybě obránců.

Kamil Pospíšil, trenér 1. FC Přerov, řekl: „I když chlapci prohráli a nevezou žádný bod, přesto je chci pochválit za kombinační hru, kterou v utkání předvedli. Když takhle budou pokračovat, vítězství se určitě dostaví.“

Mladší rezerva si utkání prohrála již v první půli, jak jinak, než hrubými chybami 0:3 (0:3). Co naplat, když doháníte poločasové manko.
David Hrabal, kouč poraženého celku, sdělil: „Ze třiceti minut druhé půle se odehrávalo dvacet osm na polovině Kralic. Bohužel jsme neproměnili ani stoprocentní šance.“

Ovšem trenéři mladšího béčka nad svými svěřenci v žádném případě nalámou hůl a za výkon ve druhém dějství je pochválili.

Mistrovská utkání

Víkendový program družstev 1. FC Přerov zahájí v sobotu dorostenci ve Velkém Meziříčí s posledním týmem divize. V neděli do Šumperku odjíždějí muži. Všechna další družstva kromě žen, které majÍ volno, se ve stejný den představí doma. Nejprve to budou áčka žáků v MSŽL proti MFK Karviná (10 a 11.45 hodin) a potom rezervy žáků s béčky Hranic (13.30 a 15.15 hodin).

Podrobnosti a informace k utkáním najdete na stránkách www.fcprerov.cz FC Přerov připravuje pro další domácí zápasy mužů malé překvapení. Vždy jeden z vylosovaných návštěvníků, který si zakoupí vstupenku na utkání, vyhraje mobilní telefon.