Diváci, mezi kterými se objevil i kouč olomouckého áčka Petr Uličný, se rozhodně nenudili, když viděli hned sedm branek. Ti domácí na rozdíl od legendárního „Johna“ mohli být navíc spokojeni i s výsledkem, protože tým z Přerovska se radoval v poměru 4:3.

Úvodní branka padla ve 25. minutě po standardní situaci, kdy Kopecký přesně mířenou střelou překonal domácího Přibyla. Odpověď
Želatovických na sebe ale nenechala dlouho čekat a o tři minuty později vyrovnal z pokutového kopu Jemelka. O další čtyři minuty později šli už domácí do vedení zásluhou Koplíka, který využil pěkné přihrávky Jemelky a obstřelil gólmana Pavelku.

Opět srovnáno bylo ve 36. minutě. Za domácí obranu se dostal Grézl a s přehledem přehodil vyběhnuvšího Přibyla. Do šaten ale odcházely přece jen spokojenější Želatovice, když se před poločasovým hvizdem prosadil hlavou po rohovém kopu Pekný.

„Nepohlídali jsme si standardní situace soupeře,“ vytýkal svým svěřencům trenér holické zálohy Stanislav Měrka.

Z druhého poločasu utekly sotva dvě minuty a diváci se dočkali už šesté branky. Ve vápně byl faulován hostující Tögel a kopala se penalta. K ní se postavil sám faulovaný hráč a srovnal na 3:3.

Poté bylo k vidění množství šancí na obou stranách, ale ujala se už jen jedna jediná. Útočník Demel se objevil nehlídaný za olomouckou obranou, chladnokrevně prostřelil gólmana Pavelku a zajistil tak domácím tři body.

„Míč, který se pohyboval na brankové čáře, jsme nebyli schopni dotlačit do branky soupeře,“ kroutil hlavou Měrka. „Prvních deset minut druhého poločasu bylo z naší strany výborných, ale potom jsme zase přestali hrát svoji hru a soupeř toho využil brankou,“ doplnil.

„Tohoto vítězství si velice cením. Kluci proti silnějšímu soupeři makali a jen díky jejich sebeobětování jsme utkání dotáhli do vítězného konce. Kdyby ovšem soupeř proměnil své velké šance, co měl, nemuseli jsme získat bod ani jeden,“ zhodnotil utkání kouč vítězného týmu Bohumil Chodil.

Jeho protějšek žehral kromě šancí i na sudího Svozila. „Pod zápas se hodně svými nepřesnými výroky podepsal rozhodčí. Ale na to se vymlouvat nechci. Prohráli jsme si ho sami. Především neproměňováním stoprocentních šancí a nedůrazem v obou šestnáctkách,“ přemítal holický kouč.

„Myslím si, že to bylo utkání na remízu, ale fotbalového Boha jsme urazili tím, že jsme neproměňovali ani ty nejvyloženější šance,“ dodal Měrka.

FC Želatovice – 1. HFK Olomouc B 4:3 (3:2)

Branky: 28. Jemelka z pen., 32. Koplík, 45. Pekný, 80. Demel - 25. Kopecký, 36. Grézl, 47. Tögel (pen). Rozhodčí: Svozil – Boček, Piňos. Diváků: 150.
Želatovice: Přibyl - Baďura, Menšík, Vrba, Pekný - Koplík, Jemelka, Hetych (57. Zehnálek), Pavel Smékal (77. Figur), Dlouhý, Demel (89. Juráň). Trenér: Bohumil Chodil.
HFK B: Pavelka - Kopecký, Krejčí, Vacek, Schinneck - Vykydal (46. Svozil), Kouřil (77. Krumpolc), Čižmar, Tögel - Žondra (77. Jíša), Grézl. Trenér: Stanislav Měrka.