O porážku třetího týmu divize ale samozřejmě nešlo, výtěžek z dobrovolného vstupu na přátelské utkání putuje k zařízení Denní pobyt v Přerově pro mentálně postižené.

Mnohem důležitějším číslem než výsledek je tak samozřejmě částka 11 000,– Kč, která pomůže těm, co to potřebují.

„Každá kabina určitě taky přispěje nějakou částkou, stejně jako minulý rok, abychom to zaokrouhlili na nějaké hezké číslo. Určitě to potěší," řekl po zápase dobře naladěný Jakub Ferenc, který si svými zákroky řekl možná i o angažmá divizního gólmana.

„Mě to spíš trefovalo, než že bych to pochytal, zůstal bych u toho hokeje," smál se dvoumetrový obránce. „Dostali jsme čtyři góly na začátku, pak už to bylo v takovém uvolněnějším tempu. Hlavní je, že se diváci bavili," dodal.

Kozli byli v utkání přeci jen technicky o něco zdatnější a tlačili se do zakončení, Zubři však hrozili nebezpečnými brejky, které nemilosrdně proměňovali. V bráně je navíc držel spolehlivý dlouhán, který přiznal, že nějaké zkušenosti s chytáním přeci jen už měl.

„Na vysoké škole jsme měli jeden turnaj a tam mě to teda trefovalo obrovsky, dostal jsem to dvakrát i do hlavy, protože jsem měl ruce dole. Ale diplom za brankáře mám doma," prozradil s úsměvem Ferenc.

Hráli jsme systém 0-4-6

Na straně Kozlovic se do branky překvapivě postavil hokejový útočník Jakub Svoboda. Jeho spoluhráči v obraně jej často nechávali na holičkách, což se mu vůbec nelíbilo.

„Bylo to strašné. Furt na mě běhali sami, nikdo nebránil… Náš tým byl strašně moc exhibiční, hráli jsme asi systém 0–4–6," usmíval se Svoboda, který v závěru sezony vydatně pomohl Karlovým Varům k udržení se v extralize, jeho další budoucnost je však stále nejistá.

„Zatím se připravuju doma s trenérem a Tomášem Tomigou. Zatím čekám, uvidíme, co se naskytne. Všechno je hodně otevřené," uvedl Jakub Svoboda.

Zubři tedy v samotné benefici oplatili Kozlovicím rok starou porážku 4:6. Po zápase přišlo na řadu společné focení a tradičně i penaltový rozstřel.

FK Kozlovice – HC ZUBR Přerov 6:9

Branky: Tomčík 2, Kadlec, Kaďorek, Zach, Goiš (vlastní) – Popelka 2, Slovák 2, Goiš 2, Šnajnar, T. Král, Sýkora.