Osm z deseti přátelských zápasů se odehraje na umělém trávníku, poslední dva zápasy přípravy už fotbalisté Přerova sehrají na přírodním povrchu. Tým již také začal s lehčím tréninkem.

„Soutěž začíná až 21. března, takže teď v lednu máme spíš náběhové tréninky, hlavní zátěž nás čeká až začátkem února. Je potřeba, aby se do toho hráči dostali postupně. Začali jsme ve středu 7. ledna v tělocvičně a posilovně na Kopaninách. Další trénink proběhl v sobotu 10. ledna v Lipníku. Budeme teď tedy trénovat pondělí, středa, sobota a vše proběhne zde, v Přerově, žádné soustředění neplánujeme. Pak už nás čekají první přípravná utkání," konstatoval trenér 1. FC Richard Švehlík.

Kádr čeká také několik změn, některým hráčům končí hostování, klub navíc jedná o možných příchodech. Nová podoba přerovské soupisky se bude rýsovat právě během probíhající přípravy.

„Máme pár nucených změn, do Rakouska nám odchází brankář Švéda a záložník Kazár. Dlouhodobě zraněný je Hrubý, který bude muset absolvovat další operaci křížového vazu v koleni, takže to je trojice hráčů, kteří nám budou určitě chybět. Příchody jsou zatím v jednání, chtěli bychom přivést asi čtyři hráče. Schlehrovi a Koutnému končí hostování v Kozlovicích, uvidíme, jak to dopadne. Přípravu s námi začal i útočník Daniel Navrátil. Dále jsme oslovili Jana Tögela z 1.HFK Olomouc a Tomáše Kutňáka z Kroměříže," prozradil Švehlík.

Po polovině sezony Přerované s výsledky spokojeni nejsou a trenér tak vyhlíží úspěšnější jaro. „Podzim se nám moc nepodařil, protože jsme chtěli skončit výš než na šestém místě. Chceme se tedy na jaře dostat do vyšších pater tabulky. Oficiálně jsme si žádný cíl nestanovili, nicméně myslím, že bychom mohli uhrát třetí až čtvrté místo," řekl na závěr kouč Viktorie.

Seznam přípravných zápasů 1. FC Viktorie Přerov

21.1. 17:30    FK Chropyně – 1. FCV
24.1. 13:00    Sigma Olomouc U19 – 1. FCV
31.1. 10:00    Sigma Olomouc B – 1. FCV
7.2. 15:00      Spartak Hulín – 1. FCV
14.2. 10:15    FK Nový Jičín – 1. FCV
21.2. ?           Slavoj Kojetín – 1. FCV
28.2. ?           MFK Vyškov – 1. FCV
4.3. 18:00     SK HS Kroměříž – 1. FCV
7.3. 15:00      FC Želatovice – 1. FCV
14.3. 15:00    1. FCV – SK SULKO Zábřeh