Vzhledem k tomu, že se Zábřeh krčí na předposledním místě tabulky divize starších dorostenců, byl domácí Přerov, lídr soutěže, jasným favoritem. Svoji roli splnil a vyhrál 6:1 (3:1) dvěma brankami Navrátila, po jedné přidali Chuda, Skalka, Zaoral a Grigar. Mimo slabší úsek ve druhé polovině prvního dějství byli přerovští dorostenci pány situace.

Utkání se stejným soupeřem bylo důležité i pro mladší kategorii dorostenců. Prohra by znamenala ztrátu kontaktu se středem tabulky. Přerov nakonec vyhrál 3:2 (1:1), do střelecké listiny se zapsal dvakrát Mádr a jednou Pochyla.

Slepými náboji se vyzbrojilo divizní áčko starších žáků, které remizovalo s Valašským Meziříčím 1:1 (1:0). Jediným autorem přesné trefy byl Kytlica. „Zahráli jsme pěkný, kombinační fotbal a soupeře v poli jasně přehráli. Co je to však platné, když jsme v utkání zahodili nejméně pět vyložených šancí, což pro nás nakonec společně s chybou v obranné fázi znamenalo zbytečnou ztrátu bodů. Za výkon v utkání chválím Patrika Jedličku, Dýčku a Kytlicu,“ žehral nad zbytečnou ztrátou bodů přerovský trenér Richard Švehlík.

Chudoba z penalty, Baďura a Kašpárek vstřelili po brance v utkání mladšího áčka se stejným soupeřem, ale ani tyto tři branky na tři body nestačily. Oba celky se rozešly smírně po remíze 3:3 (2:2).

Starší přípravka hostila 1.HFK Olomouc. Z osmi zápasů nakonec vyšla bilance 4 výhry, 1 remíza a 3 prohry. Střelci branek 1. FC: Mirga 5, Jaich 3, Cagášek, Koryčan, Skřeček a Keňo po 2, Motáň a Mirvald po 1.

Mladší přípravka turnaj v Tovačově 4+1 vyhrála. Úspěšnými střelci se stali Handl s devíti brankami, Řezníček se třemi úspěchy a po dvou gólech přidali Vávra a Martinec. Na turnaji 7+1 v Brodku u Přerova byli elévové 1. FC třetí. Úspěšní střelci: Vízner 6, Kostrzitza 2, Vencel a Bartůněk po 1.

Přerovské fotbalistky v lize žen prohrály v Olomouci 0:1 (0:1) a připravily se o možnost dostat se do čela tabulky.

Velmi těžkou pozici budou mít muži v neděli na půdě rezervy 1.HFK Olomouc. Čtyři družstva 1.FC odjedou v neděli do Frýdku-Místku, budou to obojí dorostenci i áčka žáků. Rezervy žáků nastoupí v sobotu v Jeseníku. Mladší přípravka bude bojovat na turnaji v Horní Moštěnici. Doma se představí pouze starší přípravka v sobotu od 9 hodin s Nemilany a v neděli od 14 hodin hostí přerovská děvčata Jihlavu. (lj)