V první šanci utkání se ocitl domácí útoční Chuda, ale trefil jen tyč. To na druhé straně obránci nechali až příliš prostoru Martinu Schonovi, a ten v 15. minutě poslal Konici do vedení.

Odpověď Želatovic však byla okamžitá a navíc dvojnásobná. Do šesti minut od inkasované branky totiž domácí vývoj zápasu zcela otočili na svou stranu, když se dvakrát trefil David Chuda.

Po přestávce se k velkému sólu nadechl kapitán Želatovic Jiří Jemelka, prokličkoval se až před gólmana Kmecíka a chladnokrevně zakončil – 3:1.

Konice navíc od 79. minuty dohrávala o desíti a už to vypadalo, že se na nějaký souvislý tlak nezmůže. Jenže v 86. minutě si na rohový kop nejvýše vyskočil Radek Řehák a vykřesal pro hosty naději.

V poslední minutě po chybě obrany mohl dokonce Směták srovnat, ale vyběhnuvší gólman Čech svůj tým podržel skvělým zákrokem, který měl hodnotu tří bodů.

„Proti tak kvalitnímu soupeři jsme nechtěli moc otevírat hru a spíše zavírat prostory a čekat na naši šanci. Hráli jsme výborný kombinační fotbal a je jen škoda, že jsme neproměnili víc svých šancí, což nás málem v závěru mohlo mrzet. Kluci to ale odmakali od první do poslední minuty, za což jim patří dík," pověděl bezprostředně po utkání kouč Želatovic Pavel Hošek.

To v táboře hostí moc veselo nebylo.

„Nejsme schopni hrát do plných a s brejky soupeřů máme problémy. Navíc nemáme odražené míče a pak se to na nás řítí jeden útok za druhým a my hrajeme stále stereotypně do plných. Vedli jsme 1:0, měli jsme hrát v klidu a my místo toho inkasujeme dvě branku v krátkém sledu po sobě. Dnes to prostě nešlo," sdělil kouč poraženého celku Roman Jedlička.

FC Želatovice – Sokol Konice 3:2 (2:1)

Branky: 18. a 21. Chuda, 51. Jemelka – 15. Schon, 86. R. Řehák.

Rozhodčí: Boháč – Slota, Reich. ŽK: 61. Jemelka, 83. Matušík – 41. Křeček, 77. Novotný. ČK: 79. Cetkovský (Konice).

Želatovice: Čech – Zehnálek, Čtvrtníček, Venský, Smékal – P. Řehák (90. Calábek), Němec, Jemelka, Matušík – Koplík, Chuda (85. Žandovský). Trenér: Pavel Hošek.

Konice: Kmecík – Křeček, Rus (28. Malínek), R. Řehák, Růžička – Směták, Bednář (84. Schwarz), Klobáska, Cetkovský – Novotný, Schon. Trenér: Roman Jedlička.

Želatovice v dalším kole jedou do Litovle a Konice do Opatovic.