Přestože k vidění nebyl žádný oslnivý fotbal, Přerovu to stačilo k tomu, aby natáhl sérii utkání bez porážky na jedenáct v řadě.

1.FC Viktorie Přerov – FC Sparta Brno 1:1 (1:0)

Oběma týmům už o nic nešlo, a tak se hrál bezstarostný fotbal. Hosté mohli jít do vedení hned ve 3. minutě, kdy gólman Aleksijevič špatně vyhodnotil situaci a Mica z úhlu poslal míč mezi tři tyče, kde ovšem na poslední chvíli zasáhl ve skluzu kapitán Václavíček.

Přerov přispěchal s okamžitou odpovědí, jenže Zacharovu střelu tečoval nad břevno jeden z bránících hráčů. Ve 12. minutě poté Šolín protáhl brankáře Baláka, ovšem ve 21. už skončil míč za jeho zády. Po rohovém kopu si jej totiž srazil do vlastní sítě Hon.

Přerov (v modrém) proti Spartě Brno

Poté se dlouho hrálo jen mezi šestnáctkami obou týmů, až v závěru první půle mohlo Brno vyrovnat po pěkné kombinační akci, avšak Přichystal mířil těsně vedle.

Domácí kouč Leoš Kalvoda o přestávce prostřídal. Stáhl Zachara a Nevřalu a místo nich poslal na hřiště Zezulu a Přikryla. A právě posledně jmenovaný byl hned v první minutě druhé půle v obrovské šanci, ovšem ve skluzu, navíc tísněn protihráčem, netrefil prázdnou klec.

A tak přišel trest. Sparta rychle zaútočila, Mica centrem ze strany našel poblíž značky na penaltu zcela volného Přichystala, a ten střelou do protipohybu brankáře v 52. minutě pohodlně vyrovnal.

Ve zbylých téměř čtyřiceti minutách si oba týmy vypracovaly jen po jedné příležitosti, která stojí za zmínku. Nejdříve domácí stoper Václavíček chybně rozehrál a Aleksijevič po střele Přichystala musel jít na zem. V závěru se pak na druhé straně hřiště Zezula dostal do jakés, takés šance, ale ani on nebyl úspěšný, a tak duel skončil spravedlivou remízou 1:1.Přerov (v modrém) proti Spartě Brno

„Bylo to typické poslední utkání sezony, kdy ani jednomu týmu o nic nejde. Hrálo se bez nasazení, bez dohrávání soubojů, bez agresivity, prostě kluci si přišli jen tak zahrát fotbálek," pověděl po závěrečném soutěžním utkání přerovský kouč Leoš Kalvoda, pro něhož to byl poslední zápas na lavičce 1.FCV.

To trenér Sparty Brno Michal Odehnal byl s výkonem svého týmu spokojen. „Prakticky už o nic nešlo. Přerov je zachráněn a my sestupujeme do krajského přeboru. Mrzí mě to, protože jsme předvedli dobrý fotbal, a to nám ještě chyběli tři hráči základní sestavy. Kluci podali kvalitní výkon, bohužel sezona už dopadla, jak dopadla. Kdyby takhle hráli po celou dobu, tak se nemuselo sestupovat," uvědomuje si.

„Domácích vystřídali v poločase dva hráče, což bylo vidět na jejich hře. Měli jsme mírnou herní převahu a podařilo se nám i vyrovnat. S blížícím se koncem utkání jsme také prostřídali, srovnalo se to a v závěru naopak hrozil Přerov po brejcích. Bylo to vyrovnané utkání, kterému remíza zřejmě sluší," dodal brněnský lodivod.

Statistiky

Branky: 21. vlastní – 52. Přichystal.

Rozhodčí: Řezníček – Svoboda, Běhal. ŽK: 73. Šolín, 88. Václavíček – 61. Mica, 90. Ianosteac. Diváci: 100.

1.FC Viktorie Přerov: Aleksijevič – Hrabal, Hýbner, Václavíček, Nevřala (75. Čechák) – Řihák, Čižmar (46. Přikryl) – Šolín, Mika, Krejčíř – Zachar (46. Zezula). Trenér: Leoš Kalvoda.

FC Sparta Brno: Balák – Ianosteac, Buriánek, Lang, Hon – Kubíček, Presl, Hlavinka, Mica – Fuxa (83. Demko), Přichystal (87. Stehlík). Trenér: Michal Odehnal.

Sezona 2011/2012 tedy skončila pro Přerov úspěšně, když jako nováček udržel divizi. Nyní by měla přijít na řadu jednání s hráči o jejich dalším působení v klubu, či hledání adekvátních náhrad, ale především trenéra, jelikož Leoš Kalvoda má namířeno do druholigového Znojma.