1.FC Viktorie Přerov – Slavoj TKZ Polná 3:2 (1:0)

„Ač si nerad stěžuji na rozhodčí, tak v první půli jednoznačně ovlivnil výsledek utkání,“ pověděl bezprostředně po něm sedmadvacetiletý kouč Slavoje Štěpán Wasserbauer.

Na mysli měl zřejmě jediný gólový okamžik první půle, který se zrodil hned v úvodní minutě. Pravý krajní obránce hostí Bambula fauloval v pokutovém území Matušíka a sudí Kypr ukázal na penaltu. Míč si na puntík postavil nejzkušenější domácí hráč Švrček a se štěstím nadvakrát poslal míč do sítě.

Přerov nastoupil do utkání v okleštěné sestavě, když trenér Pavel Koral musel dokonce povolat dorostence.

„Dva hráče máme vykartované a další čtyři zraněné. A to navíc Mrázek a Cahyna nastupovali po čtrnácti dnech bez tréninku. Lavička tak byla plná dorostenců a navíc do zápasu šel hned od úvodu Zaoral,“ konstatoval.

Z první půle stojí za zmínku ještě nadějná pozice Matušíka, jehož pokus gólman Skočdopole vyrazil nad a nastřelená tyč kapitánem Hýbnerem.

Na druhé straně nejvíce zlobil útočník Kaplan, který nejednou přinutil gólmana Fikra jít na zem.

Polná po změně stran zařadila vyšší rychlostní stupeň a měla jasnou územní převahu.

„Věděli jsme, že to bude těžký zápas a taky na to byla postavená taktika. Hráli jsme především defenzivně a spoléhali na brejky,“ vysvětluje Koral.

Jeden takový přišel v 80. minutě, na jehož konci byl vystřídavší dorostenec Mika, který po šesti minutách pobytu na hřiště vsítil uklidňující druhou branku. Vydařené to střídání!

A když se o další dvě minuty později trefil v úniku další dorostenec Zaoral, zdálo se být rozhodnutu.

Jenže ejhle! Hostující Pražák v 85. minutě koriguje na 3:1 a o další tři minuty už jsou hosté na dostřel díky druhému zásahu téhož hráče.

A začíná hra nervů. Sudí Kypr nastavuje tři minuty. Vyrovnávací trefu má na kopačce v závěrečných sekundách Tlačbaba, ale Fikr předvádí nejdůležitější zákrok sobotního odpoledne a rozhodčí píská konec utkání.

„I když to strašně bolelo, tak tři body jsou naše a to je hlavní. Kluky musím pochválit, že splnili to, co měli. Tedy až na ten závěr, kdy jsme si nechali dát dva góly a hosté měli ještě další šance. Štěstí však tentokrát stálo při nás,“ konstatoval trenér Koral.

Lodivod Polné Štěpán Wasserbauer nebyl spokojený s defenzivou a produktivitou svého týmu.

„Do osmdesáté minuty bylo na hřišti pouze jedno družstvo. Poté jsme bohužel měli v zadu dva zkraty, dostali na 3:0 a pak už jsme to začali pozdě honit. Pro nás je to jednoznačně ztráta tří bodů.“

„Jako nováčka nás sráží to, že nedáváme góly. Navíc každý zápas uděláme nějakou chybu. Právě proto jsme tam, kde jsme. Kdybychom tady v první půli vyrovnali, tak věřím, že utkání zvládneme. Ale nestalo se,“ pověděl.

Branky: 1. Švrček (pen.), 80. Mika, 82. Zaoral – 85. a 88. Pražák.

Rozhodčí: Kypr – Kneisl, Stodůlka. ŽK: Popepa, Fikr – Bambula, Lovětínský, Kaplan. Diváků: 250.

1.FC Viktorie Přerov: Fikr – Popela (89. Smékal), Hýbner, Mrázek, Heger – Zaoral, Švrček, Pola (63. Bernard), Matušík – Hrušák, Cahyna (74. Mika). Trenér: Pavel Koral.

Slavoj TKZ Polná: Skočdopole – Bambula, Kučera, Urbánek, Černý – Adamec, Pražák, Holas (66. Tlačbaba), Oberreiter (77. Klíma) – Lovětínský, Kaplan. Trenér: Štěpán Wasserbauer.

V dalším kole v neděli 9. října hrají přerovští fotbalisté na trávníku posledního Velkého Meziříčí.