FK KOZLOVICE – 1. FC VIKTORIE PŘEROV 1:1 (0:1)

Přerov poslal do vedení útočník Zachar, který se hned v sedmé minutě prosadil z dorážky. Na konečných 1:1 pak Kozlovičtí vyrovnali ihned po příchodu z kabin díky Kaďorkem proměněné penaltě po faulu na Šolína.

„První poločas byl docela slušný. Vypracovali jsme si šance díky důrazu v koncovce, který nám chybí. Dáváme hrozně málo branek. Hráči totiž nejsou zvyklí dostávat se do šancí, a proto málo z nich proměňují. První půli jsme tedy mohli vyhrávat i větším rozdílem. Po přestávce jsme prostřídali a hra už poté byla taková rozháraná, z čehož vyústil i pokutový kop proti nám,“ nechal se slyšet Leoš Kalvoda, kouč 1.FCV.

Zatímco pro Přerov to byl už třetí přípravný duel, Kozlovičtí jsou v tréninku teprve týden, tudíž nerozhodný výsledek proti diviznímu soupeři je pro ně určitě povzbuzením do další práce.

„K prvnímu letošnímu utkání jsme nastoupili z plné přípravy. Trénujeme týden a hráči míč ještě neviděli. I proto jsme se prvních dvacet minut rozehrávali a Přerov byl lepší. Poté jsme ovšem hru vyrovnali, dostali se i do šancí, které ovšem gólem neskončily,“ pověděl k prvním pětačtyřiceti minutám kozlovický trenér Kamil Štěpaník.

Jeho svěřenci krátce po příchodu z kabin vyrovnali trefou z pokutového kopu a mohli dokonce zvítězit.

„Ve druhé půli jsme měli navrch a dostali se do dvou tutových šancí. Nejdříve Matula sám před gólmanem zamířil vedle a v samotném závěru Kocfeldův pokus vyrazil Judas na roh. S výkonem svého týmu jsem spokojený. Na to, že to byl náš první zápas, tak měl solidní úroveň,“ pochvaloval si Štěpaník, v jehož týmu se objevili i dva novicové – Rudolf Pola, který hrál ještě na podzim divizi za Přerov, a Ondřej Vrba z konkurenčních Želatovic.

Přerov ve druhém poločase prostřídal a na hřiště poslal šest čerstvých hráčů, vesměs mladíků. Toho soupeř využil a hned ve 47. minutě srovnal na konečných 1:1.

„Předvedená hra ještě rozhodně nebyla podle mých představ, především pak ve druhém poločase. Jsem možná trošku náročnější, jelikož jsem zvyklý na vyšší soutěže, ale pokud chceme na něčem zapracovat a divizi v Přerově udržet, tak se musíme stále posouvat dopředu,“ pronesl Kalvoda.

Branky: 47. Kaďorek (z pen.) – 7. Zachar.

1. FC Viktorie Přerov – 1. poločas: Sohlich – Hrabal, Kalvoda, Václavíček, Nevřala – Řihák, Hýbner, Krejčíř, Fryčák – Matušík, Zachar. 2. poločas: Judas – Hrabal, Kalvoda, Václavíček, Nevřala – Hýbner, Zapletal, Talach, Mika – Čechák, Přikryl. Trenér: Leoš Kalvoda.

FK Kozlovice: Mánek – Polívka, Mich. Král, Mar. Král, Petráš – Kaďorek, Stržínek, Pola, J. Dohnal, Šolín – O. Vrba. Střídali: O. Kuba, Kadlec – L. Dohnal – J. Kuba, F. Němec, Matula – Kocfelda. Trenér: Kamil Štěpaník.

Na zkoušku je v Přerově Aleš Fryčák z Bohuňovic, vedoucího týmu I.B třídy, skupiny B, který nastoupil v prvním poločase na pozici podhrotového útočníka.

„Zatím je to stále ve fázi hledání dalšího zkvalitnění hráčské základny. Fotbalisté do divize jsou de facto poloprofesionálové a vzhledem k finanční situaci klubu je to těžké sehnat kvalitní hráče. Čas ale utíká, musíme hledat dál,“ konstatoval sportovní manažer Milan Možíš.

Jeho slova potvrdil i trenér prvního týmu.

„Pořád pracujeme na doplnění a zkvalitnění týmu. Pokud nám vyjdou všichni ti hráči, které máme rozjednané a v hledáčku, tak by to nemuselo být špatné,“ dodal optimisticky Leoš Kalvoda.

Další přípravné utkání čeká jeho svěřence v sobotu v Hulíně.