Ve středu odpoledne zavítali při vydatné sněhové nadílce do Uherského Hradiště, kde se utkali s místním B-týmem Slovácka.

I přes viditelnou snahu se jim uspět nepodařilo. S účastníkem Moravskoslezské fotbalové ligy prohráli 3:0.

Přerovští se proti zajímavému soupeři chtěli vytáhnout. Možná i proto poslali trenéři na hřiště nejspíš tu nejsilnější sestavu.

Samotný trenér 1.FC Viktorie Richard Švehlík připustil, že právě jedenáctka z první půle má velmi blízko té ligové.

„Dá se říct, že z naší strany bylo těch prvních pětačtyřicet minut určitě takticky vyzrálejší. Bylo to samozřejmě dáno tím, že nastoupili ti zkušenější hráči," připustil přerovský kouč.

„Slovácko bylo herně lepší, ale do vyloženějších šancí se naštěstí pro nás nedostávalo, a proto se také šlo do šaten při skóre 0:0," podotknul přerovský trenér Richard Švehlík.

Hráči Viktorie se do výraznějších šancí dostali až právě ve druhém dějství.

„Chtěli jsme se pokusit oživit hru a do druhé půle jsme tak udělali několik střídání. Opět se však ukázalo jakmile se udělá více změn, tak to už začne nějak haprovat. Obzvlášť proti takovému dobrému soupeři jakým bylo Slovácko," pokračoval Švehlík.

Změn bylo celkem pět. Bohužel pro Přerov výsledek se nedostavil. Slovácku vyšel už samotný úvod, během kterého vsítili jeho hráči první gól.

Hosté si vytvořili dvě výraznější gólové šance, ty však proměnit nedokázali.

„Naopak jsme udělali v zadních řadách příliš chyb, a to soupeř dokázal potrestat," nastínil příčinu třígólové porážky lodivod druhého týmu podzimní tabulky divize.

Švehlík však z neúspěchu nedělá nikterak závazné závěry.

„Je to všechno jen příprava, máme ještě několik týdnů do začátku divize, takže je ještě čas něco vyzkoušet," řekl bývalý fotbalista, který narozdíl od předchozích zápasů dal tentokrát příležitost jen šestnácti hráčům, což zajisté mělo i svůj účel.

Další utkání čeká fotbalisty Přerova už v sobotu, kdy se od 10.15 představí hřišti SK Hanácké Slávie Kroměříž.

Přípravný zápas:

1.FC SLOVÁCKO – 1.FC VIKTORIE PŘEROV 3:0 (0:0)

ČK: 70. Václavíček.

Sestava v 1. poločase: Švéda – Hrabal, Hýbner, Švrček, Václavíček – Mika, Schlehr – Zaoral, Hrušák, Navrátil – Dlouhý.

Sestava ve 2. poločase: Fikr – Hrabal, Hýbner, Mrázek, Václavíček – Hrušák (65. Mika), Schlehr – Smékal, Pavelka, Chuda – Navrátil (60. Zaoral). Trenér: Richard Švehlík.