FK MOHELNICE – 1.FC VIKTORIE PŘEROV 0:1 (0:1)

Za krásného slunečného počasí se hrál v sobotu poněkud ostrý fotbal. Hosté se dostávali do šancí především díky brejkům Krejčíře a Šolína po stranách hřiště a jeden takový po závěru před brankou skončil gólem, jehož autorem byl ve 38. minutě útočník Zachar.

Přerov do druhé půle vystřídal tři hráče a dostával se do šancí. Především pak Šolínova příležitost volala po brance. Gól však nepadl ani na jedné straně a hosté si tak na své konto připsali druhé vítězství v přípravném období.

„Mohelnice je tým na stejné úrovni jako my, také byl v divizi dlouho poslední. Odehráli jsme slušné utkání, měli jsme o něco víc šancí a zřejmě jsme vyhráli zaslouženě,“ prohlásil trenér Přerova Leoš Kalvoda.

Branka: 38. Zachar.

FK Mohelnice: Běreš – Chodlíček, Okleštěk, Kloss, Strnad, Wolf, Fišara, Kuba, Macák, Kopa, L. Masopust. Střídali: A. Masopust, Nemtrok, Rybný.

1.FC Viktorie Přerov: Aleksijevič (46. Sohlich) – Hrabal, Hýbner, Václavíček, Nevřala – Mika, Řihák, Šolín, Pazdera (46. Zezula) – Krejčíř, Zachar (46. Přikryl).

V úterý hráli přerovští fotbalisté v Uničově, u průběžně sedmého týmu Moravskoslezské fotbalové ligy.

SK UNIČOV – 1. FC VIKTORIE PŘEROV 5:1 (4:0)

Hosté nastoupili bez čtyř hráčů základní sestavy, což se muselo na výkonu týmu nějakým způsobem projevit. „Na druhé straně je to jen příprava a tento zápas zase dal možnost hrát ostatním klukům z širšího kádru včetně dorostenců,“ pověděl Milan Možíš, sportovní manažer 1.FC Viktorie Přerov.

Uničov předváděl běhavý kombinační fotbal s rychlým přechodem do útoku a už během první půle rozhodl o svém vítězství. Přerov sice brzy po změně stran snížil na 4:1, ovšem žádnou další branku už nevstřelil, naopak v samotném závěru ještě jednou inkasoval.

„Uničov hodně posílil, přišli tam hráči se zkušenostmi z vyšších soutěží. Myslím, že mají jeden z nejlepších týmů ve třetí lize. Prověřil nás se vším všudy,“ poznamenal kouč Leoš Kalvoda.

Branky: Kyselý 2, Krč 2, Řehák – Mika.

SK Uničov: Dragoun – Juřátek, Heinz, Ulma, Fiala, Šimeček, Nuc, Kyselý, Švajda, Řehák, Jeřábek. Střídali: Koutek, Krč, Vejvoda, Studený.

1.FC Viktorie Přerov: Sohlich – Hrabal, Hýbner, Václavíček, Krejčíř – Mika, Pazdera, Šolín, Zezula – Talach, Zachar. Střídali: Zaoral, Přikryl. Omluveni, zraněni: Aleksijevič, Nevřala, Kalvoda, Řihák.

Přerov v přípravě na jarní část divize prohrál už své šesté utkání, ovšem nutno dodat, že opět nastoupil proti mančaftu z vyšší soutěže.

„Schválně jsme do přípravy zvolili silnější soupeře, protože jedině ti nás mohou prověřit. Tohle dá klukům nejvíc,“ vysvětluje Kalvoda.

Trenéra ani tak netrápí výsledky, jako potíže s hráčským kádrem.

„Když se podíváte na sestavu, tak uvidíte, že tady zůstala jen hrstka kluků, co hráli na podzim, což je pro mě obrovským zklamáním. Samozřejmě respektuji, že na prvním místě je zaměstnání a jednou týdně trénovat je pochopitelně málo, ale myslím si, že kdyby někteří chtěli, tak tréninky zvládat mohou. Jenže mnoho z nich se o místo v sestavě ani nepokusilo porvat a pomoci tak klubu udržet divizi,“ zaráží kouče.

„Poté se ale nemohou divit lidé z fotbalového prostředí, fanoušci a kritici, že za tým nehraje téměř nikdo z domácích hráčů. Oni prostě nemají zájem. Divize už je poloprofesionální soutěž, kde se bojuje o místo v základu a kde mohou hrát jenom ti nejlepší. Jenže většina z nich se o to ani nepokusila,“ mrzí Leoše Kalvodu.

Realizační tým tak stále hledá nové tváře.

„Pořád máme úzký kádr, děláme to zhruba v patnácti lidech, což je málo. Stále tak s panem Možíšem sháníme a zkoušíme hráče. Navíc máme i dost nemocných a zraněných. Doufám, že se kluci brzy uzdraví,“ přeje si trenér.

A je také načase, vždyť Přerov v přípravě před ostrým startem divize čekají pouze dvě utkání. To nejbližší hned v neděli s Holešovem.