Tentokrát velmi vyrovnaný zápas 26. kola rozlouskl až nádhernou střelou v 90. minutě Jakub Řihák. Přerov má čtyři kola před koncem už 32 bodů a je na nejlepší cestě udržet se v divizi.

1.FC Viktorie Přerov – FC Velké Meziříčí 2:1 (1:1)

Domácí se před duelem s desátým týmem tabulky museli vypořádat s početnou marodkou. Od první minuty do zápasu kvůli zdravotním potížím nenastoupili Pazdera, Zachar ani Kalvoda a absence právě nejlepších střelců Zachara a Pazdery byly v ofenzivě hodně citelné.

Přerov nastoupil klasicky jen s jediným typickým útočným hrotem Jiřím Zezulou, který byl podporován třemi ofenzivními záložníky.

Úvod zápasu velké pozdvižení v šestnáctkách obou týmů nepřinesl. Výjimkou byla 20. minuta, kdy po Krejčířově přímém kopu hlavičkoval v obrovské šanci Čižmar. Gólman Invald však jeho pokus reflexivně vyrazil.

Nadějně vypadal také centr, který se o šest minut později snášel napříč pokutovým územím hostí. Brankář míč podběhl, ovšem Řihák se na zadní tyči objevil o něco později, než bylo třeba.

Zanedlouho tak udeřilo na druhé straně hřiště. Hráči Velkého Meziříčí skórovali z ojedinělé šance. Görner precizně rozehraným přímákem načechral míč nebezpečně před Aleksijeviče a Jakub Vítek poslal hosty do vedení.

Velké Meziříčí se však z vedení neradovalo dlouho. Už za čtyři minuty lovil balon ze své sítě také Invald. Přerov totiž ve 33. minutě zužitkovali dalekonosný aut Krejčíře, který se za jistých okolností dá směle považovat za nebezpečnou standardní situaci. Také tentokrát míč letěl až do šestnáctky, kde jej poslal hlavou do sítě kapitán Ondřej Václavíček – 1:1.

Až do konce prvního poločasu se už skóre nezměnilo. Ani druhé dějství pro 130 diváků neznamenalo příliš vzrušení. Hra se po většinu času odvíjela v rozmezí obou šestnáctek. Nebezpečných akcí bylo opravdu poskrovnu.

K jedné z nich se v 58. minutě dostal hostující Görner, jemuž posadil míč přesně na hlavu Krejčí. Ani tentokrát se však střelec, kterého v nebezpečné pozici nikdo nehlídal, gólově neprosadil.

Když už vše směřovalo ke spravedlivé remíze, napřáhl v 90. minutě Jakub Řihák a nádhernou tvrdou střelou pod břevno zajistil Přerovu tři body. Roman Invald byl proti ráně z hranice šestnáctky bezmocný.

„Bylo to spíše remízové utkání, ve kterém se štěstí přiklonilo na naši stranu. Vím, že se na to nešlo příliš dívat, ani mně se to nelíbilo. I takové vybojované vítězství má ale obrovskou cenu, nemůžeme vyhrávat každý zápas šest nebo pět nula. Teď máme dvaatřicet bodů, což možná bude k záchraně stačit. Spíše si ale myslím, že ze zbývajících utkání budeme muset ještě jednou vyhrát," řekl po zápase trenér domácího týmu Leoš Kalvoda.

To jeho protějšek na lavičce Velkého Meziříčí Libor Smejkal cítil po utkání opačné pocity.

„Každé družstvo to tady má hrozně těžké. Mluvil jsem i s jinými týmy a všichni si stěžovali na to samé. Přeji domácím, ať se zachrání, ale bylo vidět, že například auty sudí otáčí ve prospěch domácích nebo je nechávají posunout o několik metrů dopředu. Přitom se ví, že je to jejich velká zbraň," vzpomněl si na první inkasovaný gól svého týmu.

Kouč však viděl problém i ve faktu, že jeho tým nehrál svou vlastní hru.

„Zbytečně jsme se přizpůsobili hře domácích, kteří nekombinovali, jen nakopávali míče za obranu," dodal.

Branky: 34. Václavíček, 90. Řihák – 30. Vítek.

Rozhodčí: Kondler – Svoboda, Částečka. ŽK: 63. Krejčí, 87. Souček (oba VM). Diváků: 130.

1.FC Viktorie Přerov: Aleksijevič – Hrabal, Hýbner, Václavíček, Nevřala – Čižmar, Řihák – Šolín, Krejčíř, Mika (81. Přikryl) – Zezula (55. Zaoral). Trenér: Leoš Kalvoda.

FC Velké Meziříčí: Invald – Z. Mucha, P. Mucha, Šimáček, Krejčí – Vítek, Smejkal, Souček, Netrda – Görner, Beran (61. Liška). Trenér: Libor Smejkal.

Příští zápas čeká fotbalisty Přerova v sobotu v Otrokovicích, na trávníku předposledního tý­mu.