Přerovanům před přípravou odešli do Rakouska brankář Švéda společně s klíčovým hráčem a nejlepším střelcem týmu Kazárem. Viktoriáni byli v prvním přípravném zápase proti Chropyni přesto střelecky velice produktivní.

Domácí se do hry zejména v prvním poločase moc nedostávali. Tým hrající Zlínský krajský přebor navíc jedinou branku vstřelil z penalty. Trenér Přerova Richard Švehlík mohl být s výkonem na úvod přípravy spokojen.

„V Chropyni jsme nastoupili v kombinovaném složení „áčka" a „béčka". Poprvé jsme byli na umělé trávě, do té doby jsme měli jen kondiční tréninky. Jsem spokojený s tím, že i hráči, kteří nastoupili ve druhém poločase, byli domácím více než vyrovnaným soupeřem.

V prvním poločase, který byl jednoznačně v náš prospěch, hrála většina hráčů A-týmu. Jsem potěšen, že jsme dali dost gólů, ale nejsem spokojený s tím, že jsme špatně drželi míč a měli dost nevynucených ztrát," hodnotil první utkání kouč Švehlík.

První poločas měl tedy jasný průběh, když po dvou brankách Kyseláka a jednogólových příspěvcích Zaorala, Hrušáka a posily Tögela vedla Viktorie 5:1. Ve druhém poločase se do hry dostala i většina přerovského B-týmu. Díky gólu Čecháka Přerov navýšil stav utkání na konečných 6:1.

FK Chropyně – 1. FC Viktorie Přerov 1:6 (1:5)

Branky: 31. Vaňhara (pen.) – 13. a 44. Kyselák, 9. Zaoral, 27. Hrušák, 41. Tögel, 68. Čechák.

Sestava Přerova v 1. poločase – Sohlich – D. Hrabal, Hýbner, Bogdaň, Zimčík – Zaoral, Hrušák, O. Václavíček, Tögel, Kyselák – Navrátil.

Sestava Přerova ve 2. poločase – Sohlich – Matyáš, Vlk, Bubeník, J. Hrabal – Kratochvíl, Tomek, Pavelka, Čechák, Nevřela – Mazur.

Za druhým přátelským zápasem cestovali přerovští fotbalisté do Olomouce, kde se proti nim postavil celek Sigmy do 19 let. Vyrovnané utkání rozhodl jediným gólem těsně před koncem prvního poločasu domácí Seibert. Přerov si tak připsal na umělém trávníku na Andrově stadionu první porážku zimní přípravy, za svůj výkon se však nemusí stydět.

„Zápas byl 30 minut naprosto vyrovnaný, šance byly na obou stranách. Naší největší možností byla Hrušákova střela, která za stavu 0:0 těsně minula šibenici domácího gólmana. Posledních patnáct minut prvního poločasu byla Sigma lepším týmem. Po ztrátě míče ve středu hřiště jsme dostali z rychlého protiútoku rozhodující branku. Ve druhém poločase mě hráči, kteří nastoupili, překvapili, protože byli Sigmě naprosto vyrovnaným soupeřem. V závěru jsme měli i dvě šance na vyrovnání. Po kondiční stránce jsme byli Sigmě vyrovnaným soupeřem. Ještě to ale nebylo ono po taktické stránce, té jsme se ještě nevěnovali," komentoval trenér Viktorie souboj s Olomoucí.

Sigma Olomouc U19 – 1. FC Viktorie Přerov 1:0 (1:0)

Branky: 44. Siebert.

Sestava Přerova v 1. poločase: Sohlich – D. Hrabal, Bogdaň, Hýbner, Bubeník, O. Václavíček – Kyselák, Tögel, Hrušák, Baran – Navrátil.

Sestava Přerova ve 2. poločase: Fikr – D. Hrabal, Hýbner (70. Bubeník), Vlk, Zimčík – O. Václavíček (70. Kyselák) – Hrušák (70. Baran), M. Václavíček, Tögel (70. Navrátil), Pavelka, Chuda.

Příprava na jaro je již tedy v plném proudu. K tomuto období patří i šachy ohledně složení týmu. První posila z HFK Olomouc Jan Tögel se uvedl slušně, Chropyni vstřelil branku.

„Honza Tögel zatím moc netrénuje, protože ještě jezdí kvůli pracovním povinnostem do Olomouce. Naplno by měl začít od příštího týdne. Je vidět, že dlouho nehrál, měl herní výpadek. Po technické stránce je to hráč, který by mohl řešit naši ofenzivu. Má výbornou kopací techniku pro standardní situace a dobré nápady ve finální fázi. Jde vidět, že má kondiční manko, ale bude pro nás přínosem," řekl Švehlík na adresu nové posily Viktoriánů.

Přerov by také rád stáhl z hostování Schlehra a Koutného z Kozlovic. Nový trenér kozlovických fotbalistů Matějka se však nechal slyšet, že si rozhodně chce oba hráče v kádru ponechat.

„Situace kolem hostování kluků v Kozlovicích je stále v jednání. Je to otevřená záležitost, uvidíme během týdne nebo dvou, jak se to vyvine. Já bych byl samozřejmě rád, kdyby hráli u nás. Když to nevyjde, tak se nedá nic dělat," konstatoval trenér Viktorie.

Přerovští fotbalisté v rámci zimní přípravy odehrají ještě osm utkání. To další sehrají opět v Olomouci. V sobotu 31. ledna se tam Viktorie střetne s „béčkem" Sigmy.