Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Fotbalisté Přerova mají první divizní bod

Přerov – Až napočtvrté se podařilo fotbalistům 1. FC Viktorie Přerov získat první divizní body. Stalo se tak v sobotu v domácím utkání s Tasovicemi. Po bezbrankovém poločase Přerovští celou druhou půli dohrávali v desíti, takže bod za remízu je tedy více než zasloužený.

29.8.2011

Přerovští fotbalisté proti TasovicímFoto: DENÍK/Vojtěch Podušel

V první půli měli domácí o něco málo více ze hry. Do dvou šancí se dostal Pola, ale ani v jednom případě míč neskončil v síti.

Ještě blíže k brance byl Schlehr, ovšem gólman Trmal držel svůj tým. Jedinou vážnější šancí Tasovic jsme zaznamenali v 17. minutě, kdy se Fikr protáhl po tvrdé střele Horáčka.

V úvodní pětačtyřiceti­minutovce se tak tři stovky diváků branky nedočkaly.

Po přestávce se už začaly dít věci. Domácí krajní obránce Heger fauloval v pokutovém území, sudí bez váhání nařídil penaltu a přerovského beka poslal předčasně do sprch. To běžela 47. minuta. K pokutovému kopu se postavil Paul a proměnil.

Vyrovnání měl na kopačce Hrubý, ale v dobré příležitosti selhal.

Po hodině hry Horáček fauloval ve vápně Hrubého a 1. FCV kopal také penaltu. Míč si na značku postavil Schlehr. Gólman Trmal ovšem vystihl směr a střelu zneškodnil.

Vyrovnání ale přeci jen přišlo. V 68. minutě se o něj postaral Pola, který hlavou po rohovém kopu rozvlnil síť.

Na druhé straně Fikr míč za svá záda nepustil a Hrubý vzápětí po individuální akci poslal Přerov do vedení – 2:1.

Srovnání skóre však přišlo velice záhy. Domácí obrana zaspala a centrovaný míč proměnil Mašek v branku, která třináct minut před koncem znamenala dělbu bodů.

„Chtěli jsme vyhrát, ale bohužel se to nepodařilo,“ pověděl úvodem přerovský kouč Pavel Koral.

„Po celé utkání jsme byli lepším týmem. Zápas ovlivnily dva okamžiky. Ve 47. minutě dostal Heger červenou kartu, navíc se kopala penalta a hosté šli do vedení. I v desíti jsme byli lepší, jenže Schlehr penaltu nedal. To byly dva momenty, které nás srazily,“ řekl.

„Kluci to ale vhodili za hlavu, hráli dál svou hru a podařilo se nám výsledek otočit po trefách Poly a Hrubého. Bohužel hned po rozehrávce soupeř využil naší nepozornosti a srovnal na konečných 2:2,“ mrzelo kouče.

„Bod je pro nás málo. Jenže na to, že jsme hráli celou druhou půli v desíti, ve vedru a neproměnili navíc penaltu, tak s bodem musíme být spokojeni. Kluci si ale zvítězit určitě zasloužili,“ smekl trenér Koral před svými svěřenci.

K utkání pátého kola budou přerovští fotbalisté cestovat v sobotu do Žďáru nad Sázavou.

1. FC Viktorie Přerov – Sokol Tasovice 2:2 (0:0)

Branky: 68. Pola, 76. Hrubý – 47. Paul (p. k.), 77. Mašek.

Rozhodčí: Hanák – Mikula, Mrázek. ŽK: Švrček, Schlehr, Pola, Hrabal – Kirschner, Vyžrálek. ČK: 47. Heger (PŘ). Diváci: 300.

1. FC Viktorie Přerov: Fikr – Hrabal, Hýbner, Mrázek, Heger – Matušík, Švrček, Pola (80. Čechák), Bernard – Schlehr, Hrubý (90. Smékal). Trenéři: Pavel Koral, Jan Bednář.

Sokol Tasovice: Trmal – Čerstvý, Helebrant, M. Šuráň, Kirschner – J. Šuráň (46. Paul), Horáček, Hycl (46. Pechal), Vyžrálek – M. Dítě (60. Doležal), Mašek. Trenér: Tomáš Šťastný.

29.8.2011 VSTUP DO DISKUSE

3

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Chodec neměl v mlze reflexní prvky, srazilo ho auto

Výlov v Tovačově je tady! Hradecký rybník zve na rybí dobroty i atrakce

Ochutnávky rybích specialit, atrakce pro děti a především prodej živých ryb. Nejen na to se mohou těšit ti, kteří dorazí v sobotu 21. a neděli 22. října na tradiční výlov Hradeckého rybníku v Tovačově.

4. kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.

V Hranicích se představily nové elektrobusy. Podívejte se

Představení nových elektrobusů, které mají městu Hranice zajistit čistší ovzduší a ekologičtější dopravu, proběhlo na Masarykově náměstí ve čtvrtek 19. října. Mimo představení nových vozidel byly k vidění i elektrická auta nebo starý autobus.

Dluhonské mosty čeká výměna, uzavřou je už za tři týdny

Omezení pro řidiče, ale i zaměstnance firem v bezprostřední blízkosti staveniště bude znamenat náročná výměna dvou mostů nad železniční tratí v Dluhonské ulici v Přerově. Mosty se uzavřou už za tři týdny - přesně šestého listopadu. Firma má na zhotovení díla šestapadesát týdnů.