Svého soupeře téměř nepustil do zakončení, navíc sami dvakrát skórovali a do své pokladnice přidal další tři body.

To znamená, v průběžném pořadí poskočili na čtrnáctou pozici o tři body před poslední Spartou Brno a o skóre před Bohunice.

Pro zbytek sezony však nemohou počítat s šestigólovým střelcem Jakubem Pazderou, který je po operaci slepého střeva.

Po sobotním vítězství s Hodonínem (5:0) přišla na druhý den do kabiny 1.FCV nepříjemná zpráva, že útočník a šestigólový střelec Jakub Pazdera musel v neděli ráno na operaci se slepým střevem, což znamená, že po zbytek sezony už nebude týmu nápomocen.

„Musíme se s tím nějak vypořádat. Máme další šikovné kluky. Věřím, že to zvládneme," pronesl Leoš Kalvoda.

FK Pelhřimov – 1.FC Viktorie Přerov 0:2 (0:1)

Hosté byli v úvodu aktivnější, ale Zachar netrefil odkrytou branku. Do vedení je poslal ve 22. minutě Ondřej Kalvoda, který po rohovém kopu usměrnil hlavou míč za Moravcova záda.

Po změně stran se snažil Pelhřimov s výsledkem něco udělat, ovšem 1.FCV pozorně bránil a vyrážel do nebezpečných brejků. Do slušných pozic se dostali Řihák a Šolín, ale pojistit vedení se jim nepodařilo.

Uklidnění poté přišlo v 78. minutě. Kapitán Václavíček zahrával přímý kop z osmadvaceti metrů a jeho prudkou střelu tečoval na úrovni penalty Jakub Zachar přímo do protipohybu gólmana – 0:2.

„Hru jsme stále kontrolovali. První půle byla z naší strany dobrá, ve druhé soupeř přitlačil a nám se otvírala možnost chodit do brejků. Obrana pracovala perfektně, Pelhřimov jsme do žádné vyložené šance nepustili, takže body jsou zaslouženě naše," pronesl kouč 1.FC Viktorie Přerov Leoš Kalvoda.

Branky: 22. Kalvoda, 78. Zachar.

Rozhodčí: Jar. Beneš – Ságl, Stehlík. ŽK: Čížek – Václavíček, Čižmar, Zachar. Diváků: 130.

FK Pelhřimov: Moravec – Kmoch, Hložek, Kocián, Klofáč – Benda, Naniáš (73. Čížek), Niederle, Leligdon, Homolka – Krtek (81. Machač). Trenér: Ján Kubík.

1.FC Viktorie Přerov: Aleksijevič – Hýbner, Kalvoda, Václavíček, Hrabal – Čizmar, Řihák – Šolín (82. Mika), Krejčíř, Nevřala (91. Čechák) – Zachar (85. Zezula). Trenér: Leoš Kalvoda.

Příští duel čeká Přerov na trávníku jedenácté Polné, která má jen o pět bodů více, takže se dá opět očekávat velice vyrovnané a dramatické utkání.

„Podle mého to bude určitě těžší zápas než v Pelhřimově," tvrdí Leoš Kalvoda. Nedělní souboj se rozehraje o půl páté.