„Nic se neděje. Sice jsme dvakrát prohráli, ale nijak si to nepřipouštíme a jedeme dál. Nálada je bojovná, chceme doma zvítězit a napravit tak ta dvě zaváhání," sdělil Deníku kouč 1.FCV Richard Švehlík.

Přerov se po šesti kolech vyhříval v čele divize s 16 body. Poslední dvě utkání mu ale nevyšla podle představ. S Mohelnicí doma prohrál 1:2 a naposledy v Brumově se ani jednou neprosadil, navíc dvakrát inkasoval. Nyní jej čeká rezerva druholigové Opavy, které patří průběžná desátá příčka s deseti body.

„Je potřeba k utkání přistoupit zodpovědně, abychom tu nepříznivou bilanci odvrátili. Jednoznačně doma půjdeme po třech bodech, chceme zvítězit," burcuje Švehlík svůj tým.

Ten v minulém zápase udělal nějaké změny, jež se zřejmě moc neosvědčily. „Největší změny byly ty, že chytal Sohlich a na pravém okraji zálohy hrál Pavelka. Nyní už se do sestavy vrátí po zranění Hrušák i gólman Švéda," říká trenér.

Fotbalisté Přerova naposledy zvítězili 12. září v Petrovicích 0:1 brankou z 89. minuty. „Chceme se vrátit k osvědčené vítězné sestavě, ve jaké jsme získávali body. Měla by korespondovat s tou, v jaké jsme hráli v Petrovicích," prozradil.

Což znamená, že v brance nastoupí Švéda, na stoperu Hrabal, Szelezo a dva krajní obránci Šolín a Netopil. V záloze by měli „operovat" Zaoral, Hrušák, Schlehr, Koutný a v útoku Zachar, Dlouhý.

K dispozici bude mít kouč Švehlík poprvé v sezoně i Filipa Švrčka. „Delší dobu byl zraněný, ale teď už týden trénuje bez komplikací. Může naskočit jak na stoperu, tak ve středové řadě," konstatoval.

Přerovu bude hrát navíc do karet i fakt, že ve stejný den má svůj zápas také opavské áčko bojující ve druhé lize doma s Karvinou, což bude zápas „o šest" bodů. „Nejsem si až tak jistý, zda je to taková výhoda. Přijedou totiž s mladými, kteří se budou rvát o místo v sestavě. Pro náš zkušenější tým by to ale zřejmě mělo být plus, že nenastoupí v nejsilnější sestavě," dodal Richard Švehlík.

Utkání Přerova s Opavou začíná v sobotu od 16 hodin na stadionu Spartaku Přerov.