Již v ranních hodinách se tak na místě konání sešlo celkem devět týmů a pestrá škála hráčů od 15 let po dospělé. Nechyběli zástupci ze Slovácka, Sigmy Olomouc či Zlína. Největší zastoupení měla v Troubkách pochopitelně přerovská Viktorka.

„Jsou tady převážně hráči z přerovského áčka mužů, ale jsou tady i hráči Viktorie kategorie U16, kteří poskládali svůj kompletní mančaft. Ostatní týmy jsou poskládané různě. Třeba Tak na chuť má pět hráčů z mužů Viktorky, ale i kluky z Kozlovic a podobně,“ popisoval organizátor turnaje Mojmír Kabelík.

Jakub Navrátil
Navrátil sledoval MS jen jako divák. Nevešel jsem se tam, jdu dál, říká

DOMINOVAL FC VITUR

Každý s každým odehrál dvanáctiminutový zápas a z celkového vítězství se letos radoval celek FC Vitur složený ze současných a bývalých hráčů 1. FC Viktorie Přerov.

Na druhém místě skončil další celek s přerovskými fotbalisty Trosečníci, na bronzový stupínek vystoupal „beňovský“ mančaft Nech Toho.

Nejlepším hráčem Novoročního turnaje byl vyhlášen Filip Machač z Nech Toho, nejlepším gólmanem Trosečník Adam Koudelka a nejvíce gólů nastřílel Štěpán Langer z vítězného FC Vitur, trefil se čtrnáctkrát.

„První tři místa dostanou poháry, pro nejlepšího střelce, hráče a gólmana máme sošky. Starší dostanou i nějaký ten alkohol, mladí samozřejmě ne,“ usmál se Mojmír Kabelík.

Ten už Vánoční a Novoroční turnaje v Troubkách pořádá řadu let a jistě nás za rok čeká pokračování.

„Předvánoční turnaj pořádám vždy kolem 15. prosince, pak přijde na řadu novoroční. Kdysi jsem se tak rozhodl a od té doby to dělám pořád. Je to už nějakých patnáct, dvacet let,“ uzavřel Kabelík.

Radek Štěpánek na vyhlašování Nejúspěšnějšího sportovce roku Přerova 2017 v Městském domě
Přerov ocení nejlepší sportovce. Do pátku můžete nominovat

Konečné pořadí Novoročního turnaje:

1. FC Vitur 19 bodů
2. Trosečníci 18 b.
3. Nech Toho 17 b.
4. Brazilci 13 b.
5. Zlatanovi kluci 11 b.
6. P.I.V.O. 10 b.
7. Tak na chuť 7 b.
8. Young Boys 7 b.
9. 1. FCV Přerov U16 1 b.