Souboj týmů z krajských přeborů probíhal v bojovném duchu a rozhodčí často musel hráče rázným způsobem usměrňovat. O něco lépe začali hosté, kteří se po dobře zvládnuté brejkové situaci dostali po dvaceti minutách hry do vedení. Zasloužil se o to Martin Doležel. Vyrovnání přišlo o deset minut později, kdy Radim Vaněk vykouzlil nádhernou střelu z dvaceti metrů, proti které byl hostující gólman bezmocný.

„V zápase nám ještě chyběli někteří hráči, viděl jsem menší nasazení, než bych si představoval. Soupeř byl kvalitní, takže to byl vyrovnaný první poločas," řekl k zápasu jeden z trenérů Kojetína Radek Tomšic.

Ve druhé půli měli domácí více ze hry a zasloužené vedení se jim podařilo získat v 70. minutě. Zdeněk Matějka zatáhl míč po pravém křídle, předložil jej do vápna spoluhráčům a celou akci zakončil s přehledem Zdeněk Zezula. Fryšták se pak horlivě snažil o vyrovnání, občas možná až příliš. Mezi hráči i rozhodčím to jiskřilo, na což doplatili právě hosté, kteří museli utkání dohrávat v deseti. Přesto byli týmem, který diktoval až do závěru tempo hry, laxní obrana Slavoje jim nakonec kýžené vyrovnání povolila. V poslední minutce míč dotlačil do sítě Lukáš Skalička.

„Ve druhém poločase jsme to prostřídali, takže už to bylo rozhozené, šlo vidět, že hra mezi jednotlivými sekcemi úplně nefungovala," nebyl Tomšic příliš spokojen s předvedenou hrou.

Slavoj už nyní čeká první kolo krajského přeboru. V neděli 9. srpna vstoupí do soutěže domácím soubojem s Kralicemi na Hané. Fanoušci jsou již zvědaví, jak se jejich mančaft na novou sezonu připravil. K průběhu léta měl co říci také Radek Tomšic.

„Příprava probíhala tak, jak většinou probíhá. Musíme brát v potaz dovolené a podobné věci. Na druhou stranu se řešila i spolupráce s Kroměříží (Slavoj je farmou HS Kroměříž, pozn. red.), která je úspěšně vyřešena. Máme dohodu ohledně hráčů, takže jsme nijak zvlášť nemuseli posilovat. Dnes jsme měli na utkání čtyři hráče z Kroměříže. Byli to kluci, kteří budou nastupovat za devatenáctku, také dva hráči, kteří se objeví v áčku," prozradil na závěr trenér Kojetína.

TJ Slavoj Kojetín/Kovalovice – FC Fryšták 2:2 (1:1)

Branky: 30. Vaněk, 70. Zezula – 20. Doležel, 90. Skalička.

Kojetín: Gajdoš – Kašík, Javořík, Machů, Panák – Zapletal, Drápal, Matějka, Rybovič – Vaněk, Hynčica. Střídali: Hochman, Zezula, Krčmář. Trenéři: Radek Tomšic a Marek Ševeček.