Poprvé v přípravě nastoupil v přerovském dresu útočník Jakub Zachar, jeden z nejlepších střelců týmu v jarní části soutěže a také záložník Ondřej Sedlář.

„S Jakubem Zacharem bychom se měli domluvit na dalším působení v Přerově, vše je na dobré cestě. Ondřej Sedlář je u nás na zkoušku. V minulosti hrál například v Žalkovicích, v Hulíně nebo v Kroměříži," sdělil kouč 1.FCV Richard Švehlík.

Přerov v přípravném období disponuje širokým kádrem, takže do obou poločasů nastoupil v naprosto rozdílné sestavě. Vedení se ujal hned ve 12. minutě, kdy se po akci Hrabala s Bernardem prosadil Koutný. Na 0:2 zvyšoval před odchodem do kabin Mika.

Po změně stran už byli Přerované jasnými pány na hřišti a po trefách Barana a Chudy zvítězili 0:4.

Hodnocení utkání se ujal Pavel Hošek, kouč poraženého celku.

„První poločas jsme hráli, dá se říci, v optimální sestavě, takže to ještě jakž takž vypadalo a fungovalo. Jenže na branku jsme vystřelili pouze dvakrát, navíc jsme udělali dvě hloupé chyby, které Přerov potrestal. Do druhé půle jsem už pustil i hráče z béčka a soupeř nás přehrával. Máme úzký kádr, na což doplácíme. Je to ale příprava, nedělám z toho tedy zatím nějaké dramatické závěry," pověděl.

FC Želatovice – 1.FC Viktorie Přerov 0:4 (0:2)

Branky: 12. Koutný, 40. Mika, 56. Baran, 65. Chuda.

1.FC Viktorie Přerov – 1. poločas: Sohlich – Hrabal, Švrček, Hýbner, Čechák – Mika, Schlehr – Šolín, M. Bernard (17. Peca), Koutný – Zachar. 2. poločas: Švéda – T. Petráš, Mrázek, Venský, Dostál – Pavelka, Zselezo, Sedlář, Talach – Chuda, Kučera. Střídal: Baran. Trenér: Richard Švehlík.

FC Želatovice: Sova (46. Čech) – Zehnálek, Lecián, D. Bernard, T. Klein (46. Baďura) – Matušík, Jiří Jemelka, Němec, P. Smékal, Demel – Koplík (46. Jakub Jemelka). Trenér: Pavel Hošek.

Další zápas čeká Přerov už dnes, kdy od 18 hodin na svém tréninkovém hřišti přivítá Troubky.