Přestože hosté přijeli v okleštěné sestavě, rozhodně nechtěli jen bránit. Hned v první minutě se do slibné šance dostal dorostenec Mika, ale netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

Další půlhodinu se poté na hřišti nic moc nedělo, až se k míči po chybě přerovské obrany dostal Viskupič a poprvé prostřelil brankáře Aleksijeviče. Ledva se Přerov z inkasovaného gólu vzpamatoval, přišel další přesný zásah z kopačky Postavy.

Svěřenci trenéra Leoše Kalvody, kteří měli na svém kontě před tímto duelem pět vítězství v řadě, v rozmezí 30. – 32. minuty dvakrát inkasovali a o přestávce tedy měli v šatně co rozebírat. „V poločase jsem byl trošku zklamaný i zlý, protože naše předváděná hra byla hodně špatná. Po přestávce ale nastoupilo úplně jinačí družstvo," pověděl kouč.

Důležitou kontaktní branku na 2:1 vsítili hráči 1.FCV hned v 52. minutě. Kapitán Václavíček pláchl po pravé straně, přesnou přihrávkou oslovil Lukáše Miku a ten dával do prázdné.

Tento gólový moment vlil o to více krve do žil hostujícím fotbalistům, kteří za dalších dvanáct minut vyrovnali. Nevřala centroval do vápna, Řihák vrátil přetažený míč před branku, kde stál Milan Čižmar, který hlavou bez větších problémů překonal gólmana Kašíka.

Nerozhodný stav ovšem moc dlouho nevydržel. Za necelé čtyři minuty si totiž na rohový kop domácích dobře naběhl Zálešák a vrátil svému týmu vedení.

Z něj se ovšem Otrokovičtí neradovali ani celou minutu. Chybu defenzivy totiž potrestal devět minut na hřišti pobíhající dorostenec Lukáš Zaoral, když tváří v tvář překonal Kašíka.

Tentýž hráč mohl dokonce v závěru rozhodnout o vítězství Přerova, když se dostal ještě do dvou podobných šancí, ale tentokrát už neuspěl. Body si tedy oba soupeři rozdělili.

„Na Otrokovice jsme se dvakrát dotáhli a dokonce jsme v závěru mohli i zvítězit. Je to škoda. Ale v situaci, kdy nám chybí tři hráči základní sestavy, jsme s bodem spokojeni," pověděl Leoš Kalvoda.

Nerozhodný stav více vyhovuje Přerovu, který si tak na předposlední Otrokovice drží stále náskok čtyř bodů, což je tři kola před koncem soutěže velice nadějné. „Jak to tak vypadá, padat by měly z obou moravskoslezských skupin celkem tři týmy. Z každé skupiny poslední a poté ten s nejmenším počtem bodů. Jsme tedy na dobré cestě. Věřím, že k definitivní jistotě záchrany bude potřeba už jen jedno vítězství," konstatuje.

FC VIKTORIA OTROKOVICE – 1.FC VIKTORIE PŘEROV 3:3 (2:0)

Branky: 30. Viskupič, 32. Postava, 68. Zálešák – 52. Mika, 64. Čižmar, 69. Zaoral.

Rozhodčí: Kolář – Chabiča, Poláček. ŽK: Frydrych, Zálešák – Krejčíř. Diváků: 150.

FC Viktoria Otrokovice: Kašík – Ondráš, Kraváček, Bělaška, Zábojník – Postava, Zálešák, Frydrych, Dujka – Viskupič, Trňák. Trenér: Jaroslav Matějíček.

1.FC Viktorie Přerov: Aleksijević – Hrabal, Hýbner, Václavíček, Nevřala – Čižmar, Řihák – Šolín, Krejčíř, Mika – Zezula (60. Zaoral). Trenér: Leoš Kalvoda.

Jedenáctý Přerov (33 bodů) má na svém kontě už osm utkání v řadě, ve kterých bodoval (5 vítězství, 3 remízy). Ještě více se může přiblížit záchraně divize v sobotu, kdy od 16.30 hostí Vrchovinu.

„Čeká nás těžký soupeř. Bylo by potřeba, aby alespoň jeden ze zraněných hráčů byl k dispozici," přeje si trenér Leoš Kalvoda.