„První poločas z naší strany nebyl dobrý, musel jsem v kabině zvýšit hlas. Do jisté míry to ale bylo zapříčiněno i tím, že jsme hráli proti silnému větru. I tak byl ale výkon chlapců dost vlažný. Téměř jsme nevystřelili na branku. Takhle se fotbal nehraje,“ prohlásil přerovský kouč Leoš Kalvoda.

Po přestávce se karta obrátila. Proti větru hrál Holešov. Hosté začali dobře napadat, donutili soupeře k chybám a celkem suverénně zvítězili. Do střelecké listiny se postupně zapsali Pazdera, Václavíček, Talach a Zachar.

„Kluci byli v poslední době hodně nemocní, někteří zranění. V kompletní sestavě, respektive v optimální sestavě jak bych si představoval, jsme nehráli jediný zápas. Stále ještě hledáme a zkoušíme hráče. V Holešově nás bylo pouze jedenáct do pole včetně dvou dorostenců. Chyběli Hrabal, Šolín, Zezula a Nevřala,“ dodal trenér.

SFK Holešov – 1. FC Viktorie Přerov 0:4 (0:0)

Branky: Pazdera, Václavíček, Talach, Zachar.

SFK Holešov: Valoušek – Očadlík, Charuza, Münster, Jirsa, Sumec, Sedlařík, Marek, Matulík, Hausnecht, Křížem. Střídal: Machálek. Trenér: Martin Malík.

1.FC Viktorie Přerov: Aleksijevič – Hýbner, Kalvoda, Václavíček, Krejčíř – Mika, Řihák, Talach, Pazdera – Čechák, Zachar. Střídali: Baran, Sohlich. Trenér: Leoš Kalvoda.

Fotbalisté 1.FCV v přípravě neodehráli jediné utkání v domácím prostředí. To poslední, které je čeká s Bystřicí pod Hostýnem, však už budou moci zhlédnout i jejich příznivci. Bude se totiž hrát v Přerově na trávě stadionu na ulici Alšova (za zimním stadionem) v sobotu od 15 hodin.