Hosté nastoupili v hodně improvizované sestavě a bod z tohoto souboje za bezbrankovou remízu brali všemi deseti. Prodloužili tak sérii bez porážky už na deset zápasů v řadě a v závěrečném utkání letošní sezony doma hostí poslední Spartu Brno. Bude to zároveň rozlučka s trenérem Leošem Kalvodou, který má namířeno do druholigového Znojma.

Přerov odcestoval k utkání 28. kola jen ve třinácti lidech a o to více prostoru na hřišti dostali hráči z lavičky a nadějní dorostenci. „Někteří ještě nemají svá zranění doléčená, a jelikož jsme už před utkáním měli jistotu záchrany, nechtěl jsem zbytečně riskovat jejich zdraví," pověděl kouč 1.FC Viktorie Přerov Leoš Kalvoda.

Utkání moc fotbalové krásy nenabídlo a šancí na obou stranách bylo také poskromnu. „Abych řekl pravdu, tak jsme si snad ani žádnou nevytvořili. Soupeř na tom byl ale také podobně, když sem tam zahrozil jen po standardních situacích," pokračoval v hodnocení nedělního souboje.

Vyškov měl po většinu utkání herní převahu, ale k většímu ohrožení branky strážené gólmanem Aleksijevičem se také nedostal. Na druhé straně měl největší příležitost hrotový útočník Zezula, ale ani on neuspěl, a tak souboj po devadesáti minutách skončil stejným výsledkem, jakým začínal.

„Byl to ubojovaný zápas. Přijeli jsme totiž v hodně slátané sestavě a jen se dvěma hráči na lavičce. Remíza utkání, si myslím, sluší," dodal Kalvoda.

MFK VYŠKOV – 1.FC VIKTORIE PŘEROV 0:0

Rozhodčí: Reich – Kučerík, Pfeifer. ŽK: bez karet. Diváků: 260.

MFK Vyškov: M. Kollár – Koláček, Hodinář, Galia (70. F. Novotný), Hrušák, Žoček (52. Král, 81. Václav), Lička, Hradil, Baričák, Voral, Palla. Trenér: Valderam Horváth.

1.FC Viktorie Přerov: Aleksijevič – Hrabal, Hýbner, Václavíček, Nevřala – Mika, Krejčíř – Šolín, Přikryl, Čechák (89. Talach) – Zezula. Trenér: Leoš Kalvoda.

Poslední vystoupení úspěšného týmu 1.FCV Přerov, který v zimě prošel obrovskou obměnou, vyhrabal se z posledního šestnáctého místa, nyní je průběžně jedenáctý a v jarní tabulce dokonce okupuje čtvrtou pozici, nebude příliš adekvátní rozlučkou. Uskuteční se totiž na béčkovém hřišti „na golfu" už v pátek od 17.30 hodin.

„Prostor zřejmě dostanou opět hráči z lavičky. Záleží na vedení, jak budou chtít pokračovat dál. Musí si ale uvědomit, že v klubu je tak osm, deset hráčů na hostování," má otevřené oči trenér Leoš Kalvoda, pro kterého to bude poslední utkání na přerovské lavičce. Dostal totiž nabídku od druholigového Znojma, kam po sezoně odchází.