„V Polsku je na půlroční hostování s tím, že od 1. ledna zřejmě podepíše smlouvu s obcí na rok a půl,“ říká Karel Josl o svém synovi, jenž strávil posledních šest let v Tatranu Prešov, se kterým se z druhé ligy prokopal do Corgoň ligy a čtyři roky hrál nejvyšší soutěž. Řadí se tak po bok dalších přerovských úspěšných odchovanců hrajících u nás Gambrinus ligu, a to Lukáše Bajera, Jana Navrátila (Olomouc) či Filipa Nováka (Jablonec).

V Tatranu mu končila smlouva, tak byl na testech v Českých Budějovicích, v Rumunsku a v Rakousku. Testy i vstupní prohlídku vždy zvládnul, jenže Prešov za něj požadoval pokaždé větší finanční obnos, než co byly kluby ochotny zaplatit. A tak zamířil na půlroční hostování do Ruchu Chorzów. „Jedná se o několikanásobného mistra a jednoho z nejlepších klubů v Polsku,“ upřesňuje otec, který od začátku sezony vede postoupivší tým do krajského přeboru z Troubek.

Polská liga má za sebou osm kol avšak v listopadu sedmadvacetiletý levý krajní obránce s přerovskými kořeny do hry ještě nezasáhl. „Když hraje za béčko, tak patří pravidelně k nejlepším, a proto už byl zařazen do prvního týmu. Teď o víkendu hrál Ruch na Wisle Krakov, kde se od páté minuty rozcvičoval. Do hry ale ještě nakonec nezasáhl,“ uvedl Karel Josl.

„Zanedlouho se hraje polský pohár, tak věřím, že už by mohl jít na hřiště,“ přeje si otec.