Všechny žákovské týmy ponechaly body soupeřům. Áčka v lize žáků dostala výprasky od FC Brno, béčka žáků nestačila v kláních v Šumperku. Na pošramocenou duši 1. FC tak přinesly trochu sluníčka výhry obou dorosteneckých týmů v divizi ve Žďáru nad Sázavou a vítězství žen ve Stachovicích. Starší dorostence vynesla výhra na čelo tabulky, mladší se na první příčce vyhřívají již delší dobu.

Muži

1. FC Přerov-FK Šternberk 1:4 (1:2)

Přerov hrál minulý týden dvakrát doma se soupeři ze dna tabulky, což byla jedna z nejreálnějších možností, jak veplout do vyšších pater tabulky. S Opatovicemi-Všechovicemi se podařilo vydolovat alespoň bodík za bezbrankovou remízu, i když výkon nebyl stoprocentní.

Ovšem klání se Šternberkem bylo labutí písní. Hosté tahali za delší konec a už v prvním poločase si připravili půdu pro vítězství, i když těsně před přestávkou korigoval dvoubrankové vedení Střelec.

Zdálo by se, že branka do šatny Přerov vyburcuje, ovšem opak byl pravdou. Nenašla se osobnost, která by zvedla hlavu, zavelela k ataku a pokusila se o změnu stavu ve prospěch Přerova. To bylo vodou na šternberský mlýn, rozsévající nové rány v podobě dalších dvou branek. Jak už bylo avizováno, po tomto utkání byl odvolán trenér Vojáček, který v podstatě i sámabdikoval. Branka: Střelec.

Starší dorost

FC Žďár na Sázavou-1. FC Přerov 0:2 (0:1)

Podle postavení v tabulce byli hosté jasným favoritem, ale papírové předpoklady mnohdy berou za své. Přerov si však v utkání vedl dobře a dovezl na Hanoutři body. Po desetiminutové oťukávané zahrával rohový kop Schlehr, Machač ovšem hlavou skóre neotevřel. T

o při dalším rohu Schlehra se už stav měnil. Kapitán Gregovský za pomoci tyče dostal Přerov do vedení. Bohužel vzápětí se zranil David Hrabal a trenér Koral musel provést šarády v sestavě.

Přesto i po této situaci měl Přerov navrch. Riedl, Schlehr ani Dubravský však své příležitosti neproměnili. Po změně stran přišly opět šance hostů, ovšem jistotu přinesla až hlavička Riedla po rohovém kopu Schlehra dvanáct minut před závěrečným hvizdem. Přerov si už vítězství nenechal sebrat a usadil se v čele divizní tabulky. Branky: Gregovský, Riedl.

Mladší dorost

FC Žďár na Sázavou-1. FC Přerov 0:4 (0:1)

Chlapci z Vysočiny se před zápasem pohybovali v polovině divizní tabulky, favoritem tedy byli hosté. Šance na dosažení gólu měla obě družstva, přesto se stav v prvním poločase měnil pouze jednou ve prospěch Přerova, to se trefil Zatloukal z přímého volného kopu.

Po příchodu z kabin měl dvakrát nepřesnou mušku Navrátil a jednou Zselezo, ovšem zápis do střelecké listiny patřil opět Zatloukalovi. Druhá trefa 1. FC uklidnila, a když po ose Zbožínek - Janováč přidal Doležel třetí branku, bylo vymalováno.

Kosmetickou úpravu výsledku pak stanovil Janováč po rohovém kopu Čecháka. Ani Žďár tedy nebyl překážkou ve spanilé jízdě mladšího dorostu, okupujícího první místo divizní tabulky. Branky: Zatloukal 2, Doležel, Janováč.

Žáci

Starší žáci A: 1. FC Přerov-FC Brno 1:6 (1:1), branka: Pavelka. Domácím se podařilo držet krok se soupeřem pouze první poločas. Po příchodu z kabin se taktika rozsypala jako domeček z karet a chlapci obdrželi půltucet branek.

Mladší žáci A: 1. FC Přerov-FC Brno 0:10 (0:5). Mladší áčko dopadlo ještě hůře než jejich starší kolegové a odnáší si vysoký debakl.

Starší žáci B: FK Šumperk-1. FC Přerov B 2:0 (1:0). Zápas začal ve svižném tempu. Hosté vsadili na defenzívu a taktika jim celkem vycházela, přesto po dorážce prohrávali. Druhý poločas museli přece jen riskovat a to je stálo zvýšení náskoku domácích.

Mladší žáci B: FK Šumperk-1. FC Přerov B 2:0 (0:0). Proti prvnímu celku tabulky a o rok starším chlapcům se Přerov, oslabený o několik hráčů základní sestavy, kteří nastoupili za mladší áčko, neztratil. Bezbrankovou remízu, kterou hosté drželi do poločasu však neuhájili a na body nedosáhli.

Ženy

Stachovice-1. FC Přerov 0:3 (0:1)

Přerovské hráčky měly celé utkání pod kontrolou. Spoustu šancí mimo střelené góly ještě neproměnily a neprůstřelnou zdí pro ně byla rovněž výborně chytající domácí brankařka.

Před odchodem do kabin ovšem zakončila akci na jeden dotek Matyášová. Ve druhém poločase se blýskla dvěma zásahy Glozygová, kterou trenér spolu s Bednaříkovou a Petrášovou označil za tahounky družstva. Branky: Glozygová 2, Matyášová.

Už dnes hostí béčka žáků Kralice (15.30 a 17). O víkendu můžeme doma vidět pouze ženy v souboji s ČSAD Havířov (NE 16). Všechny další týmy 1. FC Přerov putují za svými zápasy k soupeřům. V sobotu jedou áčka žáků do Olomouce na Sigmu (10 a 11.45) a béčka žáků do Uničova (14.30 a 16.15). V neděli pak nastoupí dorostenci v Uherském Brodě (10.15 a 12.30) a muži v Určicích (15.30).