Zlepšený výkon, způsobený i změnami v sestavě, přišel pro domácí Přerov ve druhém dějství. Několik slibných šancí však neskončilo tak, jak by si jejich realizátoři sami přáli. Olomouc tak zvítězila nejtěsnějším poměrem 1:0 (1:0).

O víkendu 18. a 19. srpna odstartovala divize dorostu, kde bojují oba dorostenecké týmy 1. FC po sestupu z MSDL. Prvním soupeřem byl Havlíčkův Brod, který se netajil úmyslem v Přerově bodovat. Starší dorost vedený novým trenérem Pavlem Koralem však úvodní mistrovský souboj zvládl a zvítězil 4:0 (1:0).

Po počáteční přetahované zahrával na konci první půle Riedl rohový kop a hostující gólman si srazil míč do vlastní branky. Po výměně stran se trefil nádherně po rohovém kopu „koníčkem“ Hrabal, třígólový rozdíl zařídila kombinace Schlehr - Riedl - Zimčík a konečnou podobu dal výsledku samostatný únik Riedla, který si nejprve posadil brankaře, aby v zápětí nikým neobtěžován zavěsil počtvrté.

Mladší dorost si poradil se stejným soupeřem z Vysočiny dokonce 5:0 (1:0). Chlapci 1. FC mohli rozhodnout již v první čtvrthodině, ale své šance trestuhodně pálili. V dalším průběhu se hra vyrovnala a na gólový zásah se muselo čekat až na závěr úvodního dějství. Roh rozehrál Čechák a Venský se hlavou nemýlil.

Na začátku druhé půle asistoval opět Čechák z rohového kopu při trefě Čtvrtníčka. Na rozdíl tří branek utekl Přerov trefou Machače a čtvrtý gól zařídil Zselezo přehozením havlíčkobrodského gólmana. Smrtící patnáctiminutovku zakončil po Zbožínkově přiklepnutí Vaculík.

Žákovské týmy odehrály poslední přípravná střetnutí. Áčka žáků si pozvala Šardice. Starší vyhráli 2:1 (1:1) brankami Stržínka a Přikryla. Mladší utrpěli debakl 0:11 (0:4).

Starší béčko žáků 1. FC zamířilo do Bystřice pod Hostýnem, kde prohrálo s týmem mladšího dorostu domácích 2:8 (0:6), branky Zimčík, Nevřela.

Dorostenecké týmy odjíždějí už ve středu do brněnské Líšně a o víkendu 25. a 26. srpna se všechny týmy 1. FC Přerov představí na soupeřových trávnících.

V sobotu 25. srpna se áčka žáků utkají ve Vítkovicích, béčka v Hranicích a dorostenci navštíví opět Brno, tentokrát DOSTU Bystrc. Muži budou chtít konečně urvat body v neděli 26. srpna v Dolanech.

Klub 1. FC Přerov upozorňuje potencionální zájemce ročníků 1997 až 2001, že tréninkové jednotky starší a mladší přípravky začínají v úterý 28. srpna a ve čtvrtek 30. srpna vždy od 17 hodin. S dotazy na činnost kolem přípravek se obracejte na šéftrenéra mládeže pana Richarda Švehlíka, tel. 732 178 047.

Více zpráv o sportu z regionu naleznete ZDE