Nechyběli ani největší favorité jako FC Vítkovice, MFK Ružomberok či SK Sigma Olomouc. Právě prvně jmenovaný oddíl přijel trofej obhajovat. Slovenský účastník dorazil s myšlenkou navázat na loňskou finálovou účast. Pořadatelé museli neplánovaně řešit absenci původně potvrzené účasti 1. HFK Olomouc, náhradníkem se na poslední chvíli musel stát tým Jiskry Rýmařov B.

Systém turnaje byl standardní. Kluby byly rozlosovány do čtyř skupin, přičemž z každé postupoval do dalších bojů vždy ten nejlepší celek. Hrací doba byla stanovena na 2x10 minut s tím, že bylo možné střídat unavené fotbalisty hokejovým způsobem. Po mnohdy dramatických utkáních ve skupině postoupily čtyři nejlepší kluby, které se utkaly v závěrečné fázi turnaje o nejcennější trofej.

Do finálové skupiny se dostali Sokol Poličná, TJ Sokol Ústí, SK Sigma Olomouc a obhájce prvenství FC Vítkovice. Překvapením turnaje byl bezesporu oddíl Sokolu Poličné, jenž dokázal loňského vítěze porazit a v konečném hodnocení obsadit výborné druhé místo. Lepší už byla jen Sigma Olomouc.

Na třetí příčce skončil minulý držitel prvenství, klub z Vítkovic, a pomyslný čtvrtý stupeň vítězů patřil TJ Sokolu Ústí. Individuální ocenění ovládli hráči Vítkovic. Nejlepším střelcem se stal Marek David a nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Jan Ondřej.

Nutno říci, že mladým talentům bojovnost rozhodně nechyběla a bylo vidět, že jim výsledek zápasu mnohdy lhostejný nebyl. Slunečné počasí sice turnaji přálo, ale hlavním aktérům ubíralo mnoho energie, proto přišla vhod poměrně pestrá nabídka občerstvení.