Na začátku roku došlo k opravdovému zlomu. Do role styčného důstojníka pro možné sloučení se postavil Dušan Hluzín, náměstek primátora města Přerova. Přivedl k jednacímu stolu zástupce výkonných výborů dvou největších městských klubů 1. FC Přerov o.s. a FK Viktorie Přerov o.s..

„Věděl jsem z historie, že je to tenký led. Chtěli jsme se vyvarovat chyb, které způsobily v minulosti to, že ke sloučení nedocházelo. O to mám větší radost, že i členské základny v obou klubech ke sloučení přistoupily na valných hromadách téměř jednohlasně,“ dává najevo spokojenost se svým působením při sloučení náměstek přerovského primátora.

Příznivé jsou i názory lodivodů občanských sdružení. „Už od začátku jsem cítil atmosféru, která by nás mohla dotáhnout do úspěšného konce. Předpokladem byla hra s otevřenými kartami. Nemazali jsme si med kolem pusy a ani nemůžeme čekat, že se sloučením okamžitě změní současné podmínky přerovské kopané na podmínky ligových klubů. Tento krok však považuji za nesmírně důležitý pro budoucnost fotbalu v Přerově,“ vidí realisticky sloučení předseda 1.FC Přerov Kamil Pospíšil.

„Musím poděkovat členské základně, že se ke sloučení postavila v naprosté většině kladně. Zvítězil zdravý rozum a to je vždycky dobře. Z jednání o sloučení mám velice příjemný pocit. Pokud nám pomůže město táhnout naši káru a pokud se k nám nepostaví zády fotbalová veřejnost, věřím, že ji můžeme dotáhnout hodně daleko,“ nevidí černě budoucnost ani předseda Viktorie Přerov Bedřich Kessler mladší.

Valné hromady coby svatby

V podobném duchu se rozpovídal i místopředseda Viktorie Miloš Béreš. „Obě valné hromady bych přirovnal ke svatbě. Jsou to dny, které vás oficiálně spojí, panuje určitá euforie a radost. Pak však přijdou dny obyčejné, pracovní a tam se teprve ukáže, jaké manželství doopravdy je. Základy jsou položeny a věřím, že existuje i vůle, aby spojení přinášelo ovoce v podobě radosti hráčů, funkcionářů, fanoušků, rodičů, sponzorů, prostě všech, kteří mají fotbal rádi,“ řekl.

Trenér mužů 1.FC Přerov a člen výboru Pavel Koral vidí hlavně výhody po sportovní stránce. „Hráčská základna se automaticky zkvalitní, k duhu určitě půjde i zdravá hráčská konkurence. S tím vším by měla přijít do Přerova i vyšší úroveň a vyšší soutěže,“ pověděl.

Fotbalová veřejnost bude určitě zvědavá, jaké budou první krůčky novorozeněte. Věřme, že u kolébky stály ty pravé sudičky, které mu daly do vínku jen ty dobré vlastnosti, prospívající společnému přerovskému fotbalu.

LUDĚK JUDAS