Muži v krajském přeboru měli jistotu setrvání v soutěži zajištěnu již před posledním kolem, stejně tak jako mladší dorostenci titul lídra divize.

Bohužel na druhé straně již několik kol před koncem věděla žákovská áčka v Moravskoslezské lize, že jim bude patřit sestupový černý Petr.

Muži

Muži jeli na derniéru do Opatovic. Ty měly jistotu pádu do nižší soutěže. Trenér Ditrich už před zápasem avizoval, že na trávník pošle hlavně hráče, kteří do předešlých kol mnoho nezasáhli. Po půlhodině hry se domácí ujali vedení.

Přerov kontroval po změně stran mladíčkem Schlehrem. Poslední půlhodinu ovšem 1. FC Přerov hrál oslaben o Novotného, který viděl červenou kartu za komentář k výkonu rozhodčího.

I přesto hosté pokračovali ve hře se třemi obránci. Jeden hráč v poli navíc ale byl znát a družstvu Opatovic- Všechovic se podařilo vstřelit vítěznou branku. S krajským přeborem se tak rozloučilo vítězstvím 2:1. Přerov je v konečné tabulce na čtrnáctém místě s 31 body.

Dorostenci

Oba dorostenecké týmy zajížděly k nejvzdálenějšímu soupeři divize do Havlíčkova Brodu a oba své role zvládly. Starší si připsali vítězství 2:1 (1:0) brankami Riedla a Dana Navrátila.

I trenér Koral poslal na hřiště chlapce, kteří přecházejí z kategorie mladší do starší, a první čtvrthodinku to bylo na hřišti vidět. Ke cti je třeba připsat hostům, že se z počáteční krize dostali a potom už celkem s jistotou kontrolovali průběh zápasu.

V divizi tedy obsadili třetí příčku. Také trenér Švehlík dal v sestavě mladšího dorostu možnost hochům, kteří přeskočí ze starších žáků do mladších dorostenců. Ti jej nezklamali a zvítězili 3:1 (1:0).

Do černého se trefili Janováč, Zatloukal a Pešek. Přerov tak jen potvrdil pozici nejlepšího týmu v divizi.

Na úspěchu 1. FC Přerov a dobré propagaci města se podíleli: Marek Judas, David Petráš, Lukáš Sohlich, Ladislav Zbožínek, David Čtvrtníček, Jaroslav Čechák, Martin Václavíček, Ondřej Zatloukal, Jacob Zselezo, Jiří Dolák, Lukáš Doležel, Roman Tihelka, Ondřej Janováč, Filip Machač, Radim Navrátil, Sebastián Skalka, Daniel Navrátil, David Chuda, Tomáš Vaculík, Michal Lukáš, Tomáš Venský a Daniel Bosák. Trenérem družstva byl Richard Švehlík, vedoucím Mojmír Kabelík.

Žáci

Rezervy žáků byly úspěšné v Litovli napolovic. Starší prohráli 2:3 (1:2), když se trefili Pelikán a Nevřela. Mladší dosáhli stejného výsledku s tím rozdílem, že vyhrál 1. FC Přerov 3:2 (3:1).

Do střelecké listiny se zapsali Palinek, Derych a Šebák. Obě béčka žáků skončila v polovinách tabulek krajského přeboru.

Ženy

Fotbalistky hrály své poslední utkání v Dobraticích, kde úřadovala především hostující Rossová.

Ta zaznamenala hattrick a výrazně tak přispěla k vítězství svého celku v poměru 4:1 (2:0). Čtvrtou branku 1. FC vstřelila Glozigová. Přerovské ženy tak v MSLŽ obsadily čtvrtou příčku se 43 body z 22 utkání.

O pohár ZŠ Kopaniny

V pátek v pravé poledne odstartuje prvními utkáními třídenní mezinárodní turnaj mladších žáků (ročník 1995) pod názvem O pohár ZŠ Kopaniny.

Turnaj pořádá základní škola ve spolupráci s 1. FC Přerov na hřištích Spartaku. Mezi přihlášenými jsou týmy Baníku Ostrava, Tescomy Zlín, SK Kladno, Motorletu Praha, Elserema Brumov, SFK Elka Holešov, slovenská družstva MFK Ružomberok, ŠK Fomat Martin a tým 1. FC Tatran Prešov, který doplní žáci 1.FCPřerov.

Hraje se ve dvou skupinách každý s každým, potom následují zápasy o umístění. V sobotu a v neděli je začátek plánován na devátou hodinu. Na celé tři dny pořadatelé připravili bohatý doprovodný program. Nedělní finále se odehraje od 14.00 hodin.

Podrobnosti k turnaji nejdete na stránkách www.fcprerov.cz.