Bohužel mezi namočenými jsou i čtyři družstva z regionu - Ústí (26 bodů), Želatovice (25 b.), 1. FC Přerov (25) a zejména pak tým Opatovic (18).

Samozřejmě záleží na tom, kdo opustí divizi a do kterého krajského přeboru bude divizní padající tým zařazen. Je však velmi předčasné představovat tyto varianty, protože je jich momentálně několik.

Přerovští muži o víkendu odjížděl do Leštiny, která si mohla vítězstvím zajistit bezstarostné doplutí soutěží. Pro 1. FC by nebodovat znamenalo další ránu do již tak těžce zkoušené psychiky.

Souboj začal s mírným zpožděním, protože přes hřiště se přehnala průtrž mračen, která změnila plochu v kluziště proložené bazénem. Nicméně tato skutečnost zřejmě hostům pomohla, protože se při závěrečném hvizdu mohli radovat z vítězství 3:1 (1:0).

Ve všech trefách do černého měl prsty Jemelka. Při první zahrával trestný kop, který tečoval do sítě Pola. Při druhé brance vysunul do brejku Cigánka a ten se při obstřelení gólmana nemýlil.

Leština potom snížila, ovšem účet uzavřel sám Jemelka z rohového kopu v poslední minutě zápasu a nechal vybuchnout gejzír hostujícím tříbodovým oslavám.

Dorostenci

Dorostenecké týmy hostily FC Veselí na Moravě. V obou kategoriích se hosté pohybují na samém chvostu divizních tabulek, tudíž papírově byl velkým favoritem Přerov.

Všechny body si také 1. FC připsal, ale výkonnostně příliš nepřesvědčil. Starší dorostenci nad Veselím zvítězili 3:2 (1:2). Hosté dokonce vedli ze samostatného úniku. Vyrovnat se podařilo hlavou Gregovskému, kterému míč nebojácně vybojoval Riedl.

Ovšem těsně před odchodem do kabin nachytal domácího gólmana Judase na hruškách kapitán Veselí střelou, která se odrazila od břevna do branky.

Trenér Koral do druhého dějství provedl změny v sestavě a byly to změny k lepšímu. Vyrovnával Riedl, který využil nepozornosti brankáře. Posledně jmenovaný vsítil i rozhodující gól, u kterého mu asistoval výborně hrajících Čechák.

Mladší dorostenci o vítězství rozhodli již po devíti minutách hry, kdy jediný a vítězný gól vstřelil Zselezo. Veselí zazlobilo pouze na začátku dvěma akcemi, ale to bylo z jeho strany vše.

Festivalem neproměněných šancí by se dala nazvat produkce 1. FC Přerov. Tihelka, Navrátil, Doležel, Janováč, Chuda, Zatloukal, Zbožínek ani Machač míč do sítě nedopravili.

Přesto toto vítězství znamená tříbodový zisk, a protože hlavní pronásledovatel lídra divize v této kategorii - brněnská Bystrc - pouze remizovala, zvýšil se náskok Přerova na šest bodů.

Žáci

Moravskoslezskou žákovskou ligu, nejvyšší žákovskou soutěž, s největší pravděpodobností Přerov neudrží, ale každý zápas s vyspělým soupeřem může hochům ukázat, co je potřeba zlepšovat, aby mohli v budoucnu se soupeřem hrát vyrovnanou partii.

Starší a mladší áčka hostila SFC Opava a prohrála stejnýmvýsledkem 0:4 (0:1). Rezervy žáků nastoupily v Nových Sadech, které v kategorii starších prozatím v soutěži nezískaly ani bod.

Přerov si s chutí zastřílel a vyhrál 8:0 (1:0). Branky Přerova stříleli: Pelikán 2, Vágner, Přikryl, Mezulianik, Řehák, Kratochvíl a Zimčík.

V mladších žácích už na tom nejsou Nové Sady tak špatně, přesto si rezerva 1. FC s domácími poradila a zvítězila 4:1 (1:1). Hattrickem se blýskl Doupal a jednu branku přidal Chytil. V obou kategoriích se Přerov pohybuje uprostřed tabulek krajského přeboru.

Ženy

Fotbalistkám 1. FC Přerov přiřkl los v tomto kole družstvo z nejnižších pater tabulky MSLŽ - Valašské Meziříčí. Před zápasem pořádně sprchlo a to hrálo do noty hostujícímu celku.

Rozhodnutí přišlo však v 55. minutě, kdy Mokrušová vnikla do pokutového území a byla faulována. K penaltě se postavila Glozygová, hrdinkou okamžiku se však nestala.

Brankářka její pokus vyrazila a opětná dorážka skončila na břevně. Míč šel ale zpět do pole, kde byla připravena Janků. Ta už se hlavou nemýlila a rozhodla o chudém vítězství svého celku.

„Poté jsme zbytečně přenechali iniciativu hostům místo toho, abychom si výsledek pohlídali. Valaškám se však nepodařilo vstřelit branku a body zůstaly doma,“ okomentoval zbytek utkání Radek Vyskočil, jeden z trenérů fotbalistek 1. FC Přerov.

Mistrovská utkání

O víkendu se doma představí pouze muži v souboji s Tatranem Litovel (so 16.30) a rezervy žáků s FK Šternberk (so 10 a 11.45).

Ostatní celky hrají na cizích hřištích, dorostenecké týmy v soubojích s SFK Vrchovina, žákovská áčka v Šardicích a ženy v Nových Sadech.