V obou šlo o hodně, dařilo se však pouze napolovic. Áčka žáků neuspěla s lídrem MSŽL Sigmou Olomouc.

Rezervy žáků si odnesly porážky od Šumperku a ženy po dlouhé době nebodovaly.

Muži

Družstvo mužů nejprve nastoupilo proti vedoucímu týmu krajského přeboru FK Mohelnice-Moravičany a po pravdě řečeno, body se moc neočekávaly. Přerov se však postaral o milé překvapení a vyhrál 3:2 (1:1).

Za domácí se trefili Koranda po akci Novotného a na začátku druhé půle překvapil gólmana polostřelou - polocentrem Střelec. Mohelnice vždy srovnala, ale Jemelka mazáckým způsobem zakončil svou šanci a nechal tak průnik přerovské radosti z tříbodového zisku.

Muži, povzbuzeni výsledkem ze čtvrtku, odjížděli v sobotu do Mikulovic se snahou bodovat. Domácí začali zostra, ale Přerov hru vyrovnal. Přesto šel v poločase do kabin s jednogólovým mankem.

Po přestávce vyrovnal Novotný, ale poslední čtvrtinu zápasu vzali do rukou arbitři. Na vedení Mikulovic z první přísně odpískané penalty dovedl ještě Hýbner odpovědět vyrovnáním, ovšem pět minut před koncem domácí dostali od asistenta na čáře druhou možnost pokutového kopu, který proměnili a radovali se z vítězství 3:2.

Dorostenci

Oba dorostenecké týmy odehrály své dvojkolo doma. Nejprve to bylo z hlediska starších dorostenců veledůležité utkání s brněnskou Líšní, a potom Přerov hostil Uherský Brod, celek z chvostu tabulky.

Vedoucí družstvo divize - Líšeň, mělo před zápasem pětibodový náskok a výsledek hodně napověděl, jak je to s ambicemi Přerova na zpětný postup do MSDL.

Bohužel po závěrečném hvizdu se radovali chlapci z města pod Špilberkem. Stopérská dvojice Kaláb - Dostál nechala uniknout brněnského útočníka. Dostál jej sice dostihl, ale míč odkopl tak nešťastně, že přehodil i vyběhnuvšího gólmana Judase.

Šancí na vyrovnání bylo v dalším průběhu víc než dost, ale bohužel štěstěna se v tomto utkání obrátila k 1. FC zády. Šance na postup jsou po tomto zápase už postaveny na velmi vratkých základech.

V sobotu pod dojmem prohry s Líšní začali starší dorostenci s Uherským Brodem katastrofálně. Poločas prohráli 0:2 a trenér Koral, který ještě na konci první půle poslal do hry tři nové tváře v jediném okamžiku, o poločase pořádně láteřil.

Smrtící obrat přišel v první čtvrthodině druhého dějství. Machač snižoval hlavou po centru Schlehra, vyrovnával Lukáš Baďura po centru Machače a obrat dokončil vítěznou brankou opět Baďura.

Konečnou podobu výsledku dal po zranění se pomalu navracející Riedl. Přerov tedy zvítězil 4:2. Pavel Koral, trenér 1. FC Přerov, řekl: „Jsem rád, že hráči za nepříznivého stavu nehodili flintu do žita, a musím je pochválit za přístup ve druhé půli.“

Mladší dorostenci ve čtvrtek ztratili další body s Líšní za prohru 1:3 (0:2). Jedinou branku dal Bosák. „Vytvořili jsme si minimálně pět gólových šancí, ale branku prostě nedáme,“ okomentoval utkání Mojmír Kabelík, vedoucí družstva.

Další ztráta bodů v utkání s Uherským Brodem by už byla pro vedoucí celek divize mladších dorostenců víc než nepříjemná. Chlapci 1. FC se postavili k souboji čelem a zvítězili 2:1 (1:1).

Do útoků zavelel Čechák vedoucí brankou za asistence Doláka. Hosté sice do poločasu překonali gólmana Sohlicha střelou z 22 metrů, ale po příchodu z kabin rozhodl vítězným zásahem Skalka za přispění Chudy.

Žáci

Áčka žáků čekal doma vedoucí tým MSŽL Sigma Olomouc. Opravdu jen ten největší optimista mohl doufat v bodový zisk. Zázraky se nekonaly. Starší podlehli 0:6 (0:3) a mladší 0:5 (0:3).

Žákovské rezervy hostily Šumperk a neuspěly. Starší prohráli 0:6 (0:2), mladší 0:3 (0:2). V obou kategoriích proti 1. FC nastoupili za hosty hráči o ročník starší, což bylo znát i na konečném účtování.

Ženy

Ženy v Havířově po dlouhé době nebodovaly. Prohrály 1:3 (1:1), když jedinou branku vsítila Mazalová.

Mistrovská utkání

Muži se ve čtvrtek 8. května utkají v Olomouci s 1. HFK B (16.30 hod.) a v sobotu 10. května pak hostí TJ Jeseník (16.30 hod.)

Ještě před tímto utkáním se doma představí ráno béčka žáků s rezervami Uničova (10 a 11.45 hod.).

V sobotu budou áčka žáků bojovat ve Zlíně s Tescomou. Dorostenci v neděli odjíždějí do Břeclavi a ženy se doma představí s Krnovem (14 hod.).