Soupeř potvrdil své kvality a v Hranicích zaslouženě zvítězil. Utkání začalo ve svižném tempu.

Navrch měl soupeř, ale první velkou šanci si vypracoval domácí Bušina, když po zahraném rohu hlavou mířil příliš do země a míč přeskočil břevno.

V 16. minutě to byl naopak Slavičín, jenž zahrozil Švachem. Tento hráč byl i u zrodu úvodní branky. Utekl po pravé straně, na jeho centr naběhl zcela nekrytý Hnaníček a lobem přehodil brankáře Majera.

Ovšem za minutu bylo srovnáno. Kufa nádherně prostrčil kolmou přihrávkou na Modelského a ten v samostatném úniku obstřelil brankáře - 1:1. Obraz hry se nezměnil ani po změně stran.

Hosté měli mírnou územní převahu a Hranice hrozily z brejkových situací. V 57. minutě se Slavičín opět ujal Šamánkem vedení. Když o chvíli později po nedorozumění mezi Michálkem a Majerem zvýšil soupeř už na 3:1, vypadalo to s domácími dost špatně.

Ti však nesložili zbraně a necelých deset minut na to po pěkné příhře Vavříka prošel mezi obranou Kufa a snížil. Vyrovnat mohl Rebenda, když se dvakrát tváří v tvář objevil před brankářem.

Jeho šance bohužel zůstaly nevyužity. Naopak v 88. minutě mohli hosté vstřelit pojišťovací gól, ale Vacula mířil jen do tyče.

Slavičín se po celé utkání opíral o kvalitní hru zálohy, kde krajní záložníci Fábry a Švach dělali hranickým problémy. Rovněž bývalí druholigoví útočníci, zejména Kříž, byli kvalitnější a důraznější v zakončování.

Hranice se v určitých fázích kombinačně dostávaly k šestnáctce soupeře, ale kazily nezvykle mnoho přihrávek. Výsledek je tedy spravedlivým vyjádřením sil.

SK Hranice - FC TVD Slavičín 2:3 (1:1)

Branky: 25. Modelský, 66. Kufa - 24. Hnaníček, 57. Šamánek, 61. Fojtík.

Sestava SK Hranice: Majer - Kuchař, Michálek, Král, Bočan (89. Chrastina) - Pulkert (46. Rebenda), Kufa, Bušina (73. Ferenc), Vavřík - Dohnal, Modelský.