Do Hranic přijel Rýmařov, který si díky výkonu z první půle připsal na své konto tři body a domácí tudíž vyšli z utkání bodově naprázdno.

Domácí místo toho, aby na svého soupeře přitlačili, začali s přílišným respektem. Rýmařov naopak hýřil sebevědomím a dával to patřičně znát.

Zejména zkušená středová záložní dvojice Přecechtěl - Orság organizovala jejich útočnou činnost a zleva rychlý Švajda dělal problémy hranickým zadákům.

Již v páté minutě zachránilo domácí tým břevno a o chvíli později se blýskl skvělým zákrokem brankář Majer. Ve 25. minutě po centru a chybě obrany zajistil Ondruška Rýmařovu vedení.

Ve čtyřicáté minutě po ztrátě míče ve středu pole obešel Žmolík, bývalý hráč SK Hranice, vše co mu stálo v cestě, a zvýšil na 2:0. Ve druhém poločase se obraz hry diametrálně změnil.

Domácí začali podstatně aktivněji, byli více v pohybu a Rýmařov se urputně bránil. V 69. minutě po střele ze šestnáctky brankář hostí jen se štěstím odvrátil pokus na roh.

V závěru utkání hosté několikrát nebezpečně zaútočili, ale v 89. minutě to byl naopak domácí Dohnal, kterému se výsledek podařilo zkorigovat. Na body se však Hranicím v tomto střetnutí dosáhnout nepodařilo.

O rozdílných poločasech svědčí i poměr střel. V první půli 2:5 a ve druhé 8:2.

SK Hranice - TJ Jiskra Rýmařov 1:2 (0:2)

Branky: 89. Dohnal - 25. Ondruška, 40. Žmolík. Sestava SK Hranice: Majer - Bušina, Král (58. Machač), Richter, Bočan - Modelský, Anastazovský, Málek, Vavřík (46. Rebenda) - Ferenc, Kufa (46. Dohnal).

„Před utkáním jsme hráče pečlivě připravili. Rozcvičení a nabuzení na utkání je nanic, když někteří vlezou na hřiště s rozklepanými koleny a nechápou, že fotbal je týmový sport s patřičným nasazením.“

„Ve druhé půli již tam nasazení bylo, i když se v koncovce trápíme. Co je platné, když v týdnu rozdrtíme družstvo krajského přeboru 6:0 a v mistráku nezahrozíme,“ řekli Radek Průcha a Lubomír Kubica, trenéři poraženého celku.