Posledním pokusem vylepšit si bodový účet v tomto roce byl souboj s rezervou 1.HFKOlomouc. Obě družstva začala aktivně. Na konci první desetiminutovky se neujala Polova hlavička a Bernardův přímý kop nedokázali domácí hráči dopravit za brankovou čáru.

Zvýšenou aktivitou se prezentovali olomoučtí hráči v poslední čtvrthodině prvního dějství, přesto se do šancí dostali Liška a Pavel Matyáš. Gólový efekt však nepřinesly ani čtyři rohové kopy před odchodem do kabin.

Po změně stran přišla Polova možnost, bohužel bez brankové radosti. Rozhodnutí přinesla 55. minuta, to když střela 1. HFK si našla cíl v pravém horním rohu Negyesiho brány. Přerov se snažil vyrovnat, zvýšil obrátky, ale šance Lišky a Schlehra opět zlikvidoval strážce olomoucké svatyně Alexijevič. Při hře vabank mohli hosté navýšit vedení, ovšem změna stavu se již nekonala.

Sestava: Negyesi - Mrázek (88. Smékal), Hýbner, Václavíček, Hrabal - Bernard, Schlehr, Koranda (88. J. Matyáš), P. Matyáš (71. Simon) - Liška, Pola.

Přerov se po výborném začátku dostal postupně do hluboké krize. Přezimuje na 13. místě se 17 body a s bilancí pěti vítězství, dvou remíz a deseti porážek, se skóre 18:23 a deseti mínusovými body v tabulce pravdy. Na klidný zimní spánek určitě nevhodné podmínky.

Žáci

Druhým „jarním“ a celkově 15. kolem zakončila svou letošní anabázi v krajském přeboru i žákovská béčka. Jejich hosty byly rezervy Prostějova. Starší kategorie si se svým soupeřem poradila a zvítězila po bezbrankové půli 3:0.

Účet zápasu otevřel po zaváhání prostějovské obrany Baculák. Derych asistoval při druhé brance Zaoralovi a na třígólový rozdíl zvýšil Nevřela z penalty za faul na Zaorala.

Utkání zhodnotil asistent trenéra Radek Dubravský: „Toto poslední kolo bylo prvním domácím zápasem na umělé trávě a bylo to poznat. Úvodní poločas jsme si na hřišti překáželi, ve druhé půli jsme zlepšili kombinaci a obraz hry se změnil.“

Sestava: Kunc - Suchánek, Pelikán, Klézl, Pochyla - Lavrinec, Šebák, Zaoral, P. Nevřela - Mlčoch, Baculák. Střídali: Dvořák, Derych, Bukva.

Starší žáci 1. FC po podzimu obsadili osmou příčku s celkem vyrovnanou bilancí sedmi vítězství, dvou remíz a šesti prohraných soubojů, se skóre 29:34, ziskem 23 bodů a v tabulce pravdy jedním mínusovým bodem. Mladší béčko se stejným soupeřem prohrálo 0:4 (0:1).

Trenér Zdeněk Grečmal zhodnotil utkání těmito slovy: „Střetnutí s Prostějovem patřilo k dalším zápasům, ve kterých záleželo, jak dlouho bude odolávat obrana nájezdům soupeřových útočníků. Dvě třetiny utkání jsme prohrávali o jednu branku. Dařilo se bránit nebezpečné útoky hostů, ale jejich brankáře jsme ani neohrozili, protože se do útočení zapojili jen výborně hrající Vajda s Jurníkem. Střed zálohy včetně útočníků nebyl téměř vidět. I přes čtyři obdržené branky nám výborně zachytal Jirka Vyoral, který zabránil dvoucifernému debaklu. Zimní příprava bude hodně náročná, je vidět, že soupeři mají před námi v mnoha směrech náskok.“

Sestava: Vyoral - Vágner, Pulchert, Grečmal, Plášek - Jurník, Přibyl, Sekanina, Vajda - Mackovík, Horák. Střídali: Klečka, Šubert, Vykydalová, Přikryl.

Mladší rezerva skončila po podzimu jedenáctá s bilancí 4 - 2 - 9, skóre 29:58, čtrnácti body a v tabulce pravdy má mínus deset bodů.

Polovina sezony

O víkendu 15. - 16. listopadu skončily pro všechny týmy 1. FC Přerov podzimní části mistrovských soutěží. Družstva budou trénovat až do prosince, potom přijde krátká přestávka na přelomu roku a v lednu začne příprava na jarní části soutěží.

Starší a mladší dorostenci mají do konce roku na pořadu několik přátelských utkání. Mládežnické kolektivy jsou přihlášeny na halové turnaje. Od ledna připravuje 1. FC Přerov turnaje na umělé trávě. O veškerém dění budete informováni.

Na stránkách www.fcprerov.czpoté najdete bližší informace.