Už vkročení Přerova do souboje nebylo ideální, po chybě se v páté minutě ujali domácí vedení. Srovnat manko mohli postupně Mrázek, Gřešák i Cigánek, ale gólově nezakončil nikdo z nich.

Naopak druhá a rozhodující branka přišla v nastavené době první půle. Přerov bojoval i po změně stran, ale pokusy Cigánka, Václavíčka, Holuba ani Jelena neskončily tak, jak by si sami aktéři přáli.

Jedinou trefu do černého zaznamenal Hýbner až v nastaveném čase druhého poločasu. Lubomír Ditrich, trenér 1. FC Přerov, řekl: „Opět se ukázalo, že nemáme útočníka, který by byl schopen proměňovat šance, o čemž svědčí nejnižší počet vstřelených gólů ze všech účastníků soutěže. Nyní nás čekají čtyři zápasy s týmy z čela tabulky, kdy každý získaný bod pro nás bude mít cenu zlata.“

Dorostenci

Družstva dorostenců v divizi hrála v Kunovicích a hlavně starší museli bodovat. Body se do Přerova importují, ale jsou jen čtyři. Starší dorostenci uhráli bezbrankovou remízu, mladší, i když od 23. minuty o deseti, zvítězili 2:0 (1:0).

Festivalem neproměněných šancí se dá nazvat souboj starších dorostenců. Už v prvním poločase byl 1. FC Přerov tím týmem, který tahal za delší konec, ovšem zakončení nemělo takovou razanci, aby umožnilo změnit skóre.

Kunovičtí za celý zápas, snad až na jeden rohový závar, neohrozili přerovskou svatyni.

A šance ve druhém dějství? Tolik jich snad Přerov neměl za první tři odehraná jarní kola. Je pravdou, že druhou půli rozhýbal střídající Jakub Baďura. Ke smůle hostů si však gólovky Machače, Schlehra, Gregovského a dalších cestu za záda domácího brankaře nenašly.

Mladší dorostenci potvrdili roli papírového favorita a zvítězili naprosto zaslouženě. Už na začátku se trefil Zselezo po akci Doláka. Pak přišla 23. minuta a defenzíva Přerova pustila do samostatného úniku domácího útočníka.

Gólman Sohlich ještě před šestnáctkou podle rozhodčího fauloval a po červené kartě musel pod sprchy. Do branky se postavil v sobotu již podruhé brankář Judas a 1. FC hrál o deseti.

Přesto hosté třímali otěže dál ve svých rukou a změnit skóre mohl Čechák, Zselezo i Navrátil. Posledně jmenovanému se přece jen podařilo po pěkném uvolnění od Tihelky dát konečnou podobu výsledku. Přerov tak pokračuje v kategorii mladšího dorostu ve spanilé jízdě divizí.

Žáci

Žákovská áčka hostila v MSŽL Frýdek-Místek. V kategorii starších to bylo stéblo, kterého se mohl 1. FC chytit v boji o záchranu soutěže.

Nestalo se tak, Přerov prohrál 0:2 (0:1) a situace s udržením v soutěži se dostala do fáze malých zázraků, protože teď čekají chlapce 1. FC soupeři z popředí tabulky.

Mladší kategorie není rozhodující pro postupovou či sestupovou matematiku, ovšem každý dobrý výsledek je povzbuzením. To se podařilo, protože Přerov zvítězil 2:0 (1:0), když se dvakrát trefil Baculák.

Žákovské rezervy hostily Jeseník, který je hlavním aspirantem postupu z krajského přeboru. Starší béčko prohrálo 0:1 (0:1) a na jaře se mu nepodařilo prozatím získat ani bod.

Chlapci už potřebují psychickou vzpruhu v podobě nějakého toho bodíku. Mladší rezerva odešla rovněž poražena 1:3 (1:1). Domácí poločasovou remízu neuhájili, střelcem přerovské branky byl Zaoral.

Ženy

Fotbalistky 1. FC Přerov hostovaly na nebezpečné půdě DFC Holešov. Ten byl na začátku střetnutí aktivnější a ujal se vedení. V zápětí však unikla Glozygová, její centr si našla Janků a bylo vyrovnáno. Přerov mohl jít do konce půle ještě do vedení po akci Mokrušové s Mazalovou, nestalo se tak.

I po příchodu z kabin byli hosté aktivnější, ale postupem času se hra vyrovnala a vše spělo do smírného konce. Přišla však závěrečná dvouminutovka a Mokrušová, ač tísněna a v pádu, poslala míč do holešovské brány.

Výsledek 2:1 ve prospěch Přerova znamenal radost hostujících hráček a oči pro pláč Holešovu.

Mistrovská utkání

Víkend opět nebude procházkou růžovým sadem. Muži nastoupí v sobotu na stadionu Spartaku proti Určicím od 16.30 hodin - pro jednoho z diváků, který si zakoupí program, bude opět připraven mobilní telefon.

Ještě před tím se představí dorostenci proti Žďáru nad Sázavou (sobota 10.15 a 12.30 hod.). Lehkou pozici nebudou mít áčka žáků na trávníku FC Brno. Srovnatelného soupeře budou mít rezervy žáků, nastoupí v Zábřehu.

Víkendovou anabázi ukončí ženy v nedělním utkání doma se Stachovicemi (14 hod.).