Přerov zdolal svého soupeře 5:2 (4:1) brankami Střelce, Cigánka, Václavíčka, Petráše a Jelena, za hosty se dvakrát trefil Vyskočil.

Hrálo se zbytečně tvrdé a nervózní utkání, v němž domácí utekli soupeři na rozdíl tří branek a pro zbytek souboje se nechali tímto náskokem ukolébat.

Obě dorostenecká družstva nastoupila v Kroměříži. Hanácká Slavie je v kategorii starších v horším středu tabulky MSDL, tudíž zápas měl ukázat, jaký je rozdíl mezi špicí divize a desátým týmem MSDL.

Přerov odešel poražen 0:2 (0:1). Domácí vedli z penalty. Po změně stran dostali ještě jednu stejnou možnost, ale přerovský gólman Judas pokutový kop zlikvidoval.

Přesto 1. FC inkasoval ještě jednou po chybně zahraném ofsajd systému. Postavení mladšího dorostu Kroměříže je totožné jako umístění jejich starších kolegů. Přerovští chlapci uhráli remízu 1:1 (0:1).

Trenér Richard Švehlík řekl: „Musím družstvo pochválit za kvalitní defenzivní výkon, který dobře dirigovali Zselezo s Venským. V ofenzivě korunoval brankou svůj výkon Navrátil a konečněnám zachytali oba brankáři Petráš a Sohlich. Prvně jmenovaný dokonce zlikvidoval penaltu.“

Žákovské áčko si pozvalo dorostence Kozlovic. Hosté tahali za delší konec a zvítězili 4:2 (2:2). Branky poražených Přikryl a Baran, zásahy vítězů Čechovský 2, Šuťák a Kolomazník.

Mladší áčko žáků mělo za soupeře žáky Sokola Bochoř a prohrálo 2:3 (2:1). Za 1. FC stříleli Pochyla a Lavrinec.

Žákovské rezervy změřily síly s Hanáckou Slavií Kroměříž. Starší si se soupeřem poradili a zvítězili 3:0 (2:0) brankami Řeháka, Kováře a Kovaříka.

Hůř to dopadlo u mladších béček, tam Přerov vyfasoval rukavici 0:5 (0:3). Nutno je však poznamenat, že část družstva absentovala vzhledem k účasti na lyžařském výcviku. V sobotu čeká muže ostrý start jarní části Krajského přeboru.

Trenér Ditrich vybral pro tuto část kádr: Přibyl, Negiesi, Samohýl, Gřešák, Hýbner, Koranda, Pola, Václavíček, Matyáš, Střelec, Petráš, Jelen, Jemelka, Cigánek, Novosad, Holub, Novotný, Kučera.

Pro začátek si přeje: „Musíme se dostat z pásma sestupu, to by mohly umožnit první dva po sobě jdoucí zápasy doma s Dolanami a Ústím. Budu spokojený s umístěním v lepší polovině tabulky. Chci stavět na hráčích, u kterých budu vidět zájem reprezentovat.“

V sobotu 22. březnase hraje od 15 hodin a bude se bojovat o šest bodů. Dolany jsou na 14. místě s osmi body, 1. FC Přerov je o dvě místa před nimi s body jedenácti.

V každém případě budou hráči potřebovat přízeň diváků. Přijďte je povzbudit.

Mistrovskou jarní část odstartují rovněž béčka žáků, čekají je domácí souboje se Slovanem Černovír (neděle 13 a 14.45 hodin).

Zbylé týmy mají derniérové zápasy jarní přípravy.

Dorostenecké celky se postaví doma proti SK Hranice (sobota 10 a 12 hodin) a stejného soupeře budou mít i žákovská áčka, ale o den později (neděle 10 a 11.45 hodin).

Ženy si pozvaly Valašské Meziříčí (sobota 8.15 hodin).