Souboj byl pro oba týmy nesmírně důležitý a dopadl lépe pro domácí Kozlovice, které získaly tři body za vítězství 3:2 (2:1).

Slušná návštěva (400 diváků) viděla hned na začátku nepříjemnou střelu Kozlovic, likvidovanou na roh brankářem Negyesim. Po deseti minutách se dostal hostující Mrázek do vyložené šance, nikým neatakován ze čtyř metrů ale poslal míč nad branku.

Levá strana 1. FC neměla zrovna svůj den, čehož využil Kaďorek a „drzou“ střelou z boku otevřel účet střetnutí. O tři minuty později Hrabal neuhlídal Kubu, a ten výstavním lobem přehodil gólmana Přerova – 2:0. To byl opravdu drtivý nástup Kozlů, který jim svým přístupem hosté usnadnili.

Ti začali hrát až ve druhé části úvodní půle. Bernard z boku mířil do brankaře, Liškův pokus tváří v tvář gólmanovi skončil na jeho noze. Kontaktní úspěch však do konce prvního dějství přišel – Smékal našel Bernarda, a ten snížil.

Podle vývoje v posledních minutách před odchodem do kabin diváci očekávali, že hosté budou pokračovat po přestávce nadále v ofenzívě. Ta však dostala tvrdou ránu hned na začátku v podobě rohového kopu Kozlovic, kdy nad hlavy přihlížejících přerovský beků vylétl Vrba a rozvlnil síť třetí brankou domácích. To už byl dostatečný rozdíl, který usadil na kopačky hostů nervozitu a nepřesnosti.

Přesto se však 1. FC nadále dostával do vyložených šancí. Po hodině hry Mrázkova střela skončila na tyči poté Pola trefil břevno z přímého kopu. Deset minut před koncem vykřesal jiskřičku naděje pro Přerov snížením na jedinou branku hlavičkovou dorážkou Pavel Matyáš.

Když pak trestný kop Václavíčka těsně minul kozlovickou branku, přišel čas pro závěrečný hvizd rozhodčího a oči pro pláč 1. FC.

Trenér poražených Lubomír Ditrich po utkání řekl: „Zápas rozhodlo deset minut nekoncentrovanosti, kterých soupeř maximálně využil. Kdybychom proměnili alespoň část vyložených šancí, mohlo utkání skončit jinak, ale na kdyby se nehraje. Obdrželi jsme zbytečně moc branek.“

Sestava 1. FC Přerov: Negyesi – Mrázek (70. Simon), Václavíček, Hýbner, Hrabal – Bernard, Schlehr, Koranda, Střelec (46. P. Matyáš) – Liška, Smékal (53. Pola).

Sestava FK Kozlovice: Jasenský – Vyplel, Jedelský, Vrba, Vyskočil, Šolín, Štěpaník, Krampla (86. Baďura), L. Dohnal (45. Plch), Kuba (78. Stokláska), Kaďorek.

Dvanáctý Přerov má 17 bodů, patnácté Kozlovice 14 bodů.

Žáci

Mistrovské soutěže mají ještě na pořadu rezervy žáků v krajském přeboru. Ty odjížděly k zápasům s lídrem soutěže FK SAN Šumperk.

Starší béčko vyfasovalo dvouciferný nářez 11:0 (4:0). Dvacet minut se přerovští chlapci úspěšně bránili, ale pak se spustil brankostroj fyzicky dobře vybavených domácích, poskládaných z ročníku 1994.

Sestava: Bukva – Šebák, Němec, Klézl, Suchánek – Libigr, Pochyla, Kovář, Lavrinec – Halamíček, Mlčoch. Střídání: Dvořák, Dlouhý, Zedek.

U mladší kategorie se počítalo s podobným výsledkem, ti si sice odvezli rukavici 5:0 (3:0), ovšem komentář trenéra Grečmala až tak kritický není: „Téměř celý první poločas jsme s domácím favoritem odehráli vyrovnanou partii, jenže vlastními chybami jsme soupeři doslova darovali tři góly. I přes obdržené branky jsme stále hráli útočně, jen nám při našich gólovkách nepřálo štěstí.

Druhý poločas nás fyzicky zdatnější soupeř začal přehrávat. Proto jsme více začali využívat ofsajd systém, se kterým se domácí útočníci nedokázali vyrovnat, a trenéra hostů připravil téměř o hlasivky. I nadále jsme občas zahrozili z brejků Vajdy a tentokrát neúnavného Horáka. Pět obdržených branek na hřišti lídra soutěže pro nás není špatný výsledek, ovšem ještě více si cením herního projevu, za který mí svěřenci sklidili uznání i od domácích trenérů.“

Sestava: Vyoral – J. Vágner, Šubert, Grečmal, Pulchert – Sekanina, Jurník, D. Vyoral, Vajda – Horák, Mackovík. Střídali: Přibyl, Vykydalová, Perutka, Klečka, Plášek.

Ženy

Fotbalistky 1. FC Přerov jsou v MSLŽ naladěny na vítěznou vlnu. Tentokrát si doma poradily se Slovanem Ostrava 2:0 (1:0). Přerov začal dobře, Glozygová připravila šanci Kopečkové, otevření skóre se ale nekonalo. Po deseti minutách však Mokrušová z těžkého úhlu už zacílila správně pod břevno Slovanu.

Vedení přerovská děvčata ukolébalo a taktovku předaly zbytečně do rukou Ostravy. Naštěstí mezi tyčemi měla svůj den Pospíšilová, tu v jednom případě zastoupilo i břevno její branky. Navýšit před ochodem do kabin mohla Mokrušová po výstavním uvolnění od Mikulové, ale nestalo se tak.

Vše si Mokrušová vynahradila v 65. minutě. Glozygová jí pasem s hodinářskou přesností vyzvala k pojištění jednogólového náskoku. Možnost stát se hrdinkou okamžiku už Mokrušová neodmítla a zvýšila na 2:0.

Výlet Glozygové poté skončil na tyči. Když v závěru ještě Pospíšilová zabránila brance skvělým zákrokem po střele z deseti metrů, mohl se 1. FC Přerov radovat z dalších tří bodů. Závěr podzimu zastihnul přerovské hráčky ve výborné formě.

Sestava: Pospíšilová – Matyášová (80. Dýčková), Petrášová, Hanáková, Divinová – Bednaříková, Kopečková, Mokrušová, Janků – Glozygová, Mikulová.

Děvčata se před zimní přestávkou usadila v klidném středu tabulky s bilancí čtyř vítězství, dvou remíz a pěti proher, se skórem 13:13 a čtrnácti body. V tabulce pravdy pak mají jeden mínusový bod.

Mistrovská utkání

Přetěžkou úlohu budou mít muži v posledním mistrovském utkání hraném v tomto roce. V 17. kole krajského přeboru bude na domácí půdě jejich soupeřem 1. HFK Olomouc B (so 13 hodin).

Olomouc má Přerovu co oplácet, ve druhém kole na hřišti 1. HFK vyhrál 1. FC 2:1. To ovšem bylo v době, kdy se přerovský tým představoval v úplně jiném světle než v současné době. J

eště před jejich vystoupením se rovněž v posledním podzimní kole představí rezervy žáků v soubojích s béčky Prostějova (so 9 a 10.45 hodin).

Pro všechny zbylé kategorie už mistrovské soutěže pro tento rok skončily.