Oba soupeři měli před utkáním shodně 16 bodů a dokonce i stejné dva mínusové body v tabulce pravdy.

Podle těchto indicií se dal očekávat vyrovnaný duel. Nejdříve se osmělili domácí, když Liškova střela těsně minula tyč. Po podklouznutí Hrabala a šanci Dolan musel tahat za záchrannou brzdu Václavíček.

Pola po rohovém kopu šikovně tečoval hlavou míč, ale ten si cestu do sítě nenašel. Největší šanci na otevření zápasového účtu měl domácí Jemelka, kterému připravil šanci Liška. Bohužel tíhu okamžiku nezvládl.

Ani hosté však nespali, celkově první dějství vyznělo jako opatrná šachová partie. Na tom nic nezměnil ani vynikající centr Střelce za obranu soupeře a Liškova dorážka do gólmana.

Rozhodnutí přišlo těsně po přestávce. Asistent rozhodčího Běhal zřejmě chyběl při rozhodcovském kurzu na hodině, kdy se probíraly ofsajdové situace, protože pustil hostujícího útočníka ve dvoumetrovém postavení mimo hru, ten odcentroval z pravé strany svému kolegovi Dudovi a bylo to 0:1.

Tento okamžik Přerov zlomil a hosté, jak je zvykem na českých fotbalových trávnících, začali úspěšně produkovat antifotbal.

Je však pravdou, že 1. FC se o vyrovnání ani moc nepral. Vyústěním hry vabank byly další dva zásahy Dolan Pavlíčkem těsně před závěrečným hvizdem rozhodčího - 0:3.

Sestava: Fikr - Mrázek (75. Smékal), Hýbner, Václavíček, Hrabal - Bernard, Pola (67. Jakub Matyáš), Schlehr, Střelec - Liška, Jemelka.

Dorostenci

Obě družstva dorostenců zahajovala sérii divizních kol, kdy jsou jim protivníkem týmy z horních pater tabulky, ve Fulneku. Starší dorostenci prohráli poločas 0:1 - domácí dosáhli vedoucí branky z přímého kopu.

Vyrovnat mohli Baďura s Machačem, ale nepovedlo se. Výsledek se lámal na začátku druhé půle. Po přetaženém centru to bylo už 2:0 a v zápětí po chybě Slaniny přišlo třígólové manko. Simonovi s Přidalem se nepodařilo korigovat, naopak po rohovém kopu si zahráli přerovští chlapci dětskou hru „na sochy“ a bylo vymalováno.

Hrát začali hosté až poslední čtvrthodinu. Zselezo naservíroval Simonovi a bylo to 1:4. Na odstup dvou branek snížil Čtvrtníček po asistenci Václavíčka. V samotném závěru dokonce Simon snížil na rozdíl jediného gólu, ale víc už Přerov nedokázal. Prohrál 3:4, protože jeho hra postrádala nasazení a bojovnost. Rozhodly i individuální chyby.

Mírnou výmluvou by snad mohla být účast naprosté většiny hráčů v pátečním turnaji škol, kdy chlapci odehráli v solidním tempu tři utkání a v sobotu síly a elán byly ty tam.

Sestava: Judas - Přidal (68. Venský), Dostál (46. Václavíček), Čtvrtníček, Slanina - Táborský, Machač, Zselezo, Čechák (55. Talach) - Baďura (46. Navrátil Radim), Simon.

To mladším dorostencům páteční turnaj až tak nevadil. Fulnek je družstvem středu tabulky. První šanci měl Zatloukal z přímého volného kopu, ale skóre otevřel až střelou k tyči Chuda po centru Dostála. Navýšit mohl Dolák.

Po půlhodině si připsal hlavou Navrátil trefu do černého - druhou asistenci si připsal Dostál. Vítězství si potom Přerov uhlídal a pojistil třetí brankou. Mika přihrál opět Navrátilovi a ten potvrdil svou formu v posledních dnech - 3:0.

Mladší dorostenci tak pokračují ve spanilé jízdě divizí a po desátém kole vévodí divizní tabulce s bilancí 9 vítězství a 1 porážka = 27 bodů.

Sestava: Sohlich - Dostál, Kryška, Dolák, Doležel - Zatloukal, Tihelka (68. Sukop), Mika, Zaoral (53. Přikryl) - Chuda (62. Pospíšil), Navrátil.

Žáci

Áčka žáků nastoupila v Ostravě proti rezervám Vítkovic. Ve starší kategorii to bylo z počátku vyrovnané utkání, postupně však 1. FC začal prokazovat svoji kvalitu. Škoda zbytečných nervů kvůli dlouhému čekání na gól. Ten byl jediným v utkání a padl až pět minut před koncem. Byl však z kategorie ligových a jeho autorem byl přerovský Vágner.

Pochvalu zaslouží skvělý výkon družstva v obranné fázi dirigovaný pilířem Růžičkou, naopak pokárání špatná produktivita.

Sestava: Kunc - Vágner, Růžička, Mezulianik, Zeman - Krumpoch, Zimčík, Kavořík (50. Grečmal), Kratochvíl - Baculák (55. Nevřela), Řehák (68. Klézl).

Mladší áčko stejného soupeře pokořilo 2:0 (1:0), branky Doupal, Duda. „Po ubohém výkonu proti Třinci bylo v tomto utkání cílem v podstatě jakkoliv získat tři body. To se povedlo, i když za cenu zbytečného napětí a křiku od postranní čáry,“ tak okomentoval utkání svých svěřenců přerovský trenér Smékal.

Rezervy žáků si svá mistrovská utkání předehrály. Starší žáci B si přátelsky pozvali Radslavice a zvítězili 5:1 (1:1), branky Přerova: Mlčoch, Suchánek, Lavrinec, Halamíček, Pochyla.

Ženy

V lize žen měly hráčky 1. FC ve Studenci jasný úkol, neprohrát, a to se podařilo, když děvčata přivezla bod za remízu 1:1. Gól Přerova vsítila Mokrušová. Ženy jsou v tomto týdnu na turnaji v Itálii.

Mistrovská utkání

O víkendu můžete přijít povzbudit na domácím hřišti dorostence s Hranicemi (SO 10.15 a 12.30), v neděli pak áčka žáků přivítají 1. Valašský (NE 10 a 11.45) a rezervy se střetnou s Nemilany (NE 13.30 a 15.15). Muži se představí v Hněvotíně (SO 15) a ženy v Nových Sadech (NE 14).