Podle předpokladů prohrála áčka žáků v Opavě, i když starší podali nebojácný výkon. Rezervy žáků uspěly napůl ve Šternberku - starší prohráli, mladší dovezli tři body.

Muži

TJ Jeseník - 1. FC Přerov 0:2 (0:2)

Přerov čekal po výhře nad Mikulovicemi další silný soupeř, který určitě nechce ztrácet body. Hosté vtrhli do zápasu jako uragán. Hned ve 4. minutě vybídl Lišku ke skórování Řehák a v 11. minutě se Liška radoval podruhé, to mu centroval Filip Němec.

Domácí takový začátek zaskočil. Pokud by se ve slibných šancích znovu prosadili Liška a Novotný, zřejmě by se do druhé půle „nemuselo nastupovat“. Takhle se ještě Jeseník snažil o otočení zápasu, ale v 70. minutě šel pod sprchy předčasně domácí Mravec a to usadilo Přerov definitivně na koně.

S přehledem si závěr souboje uhlídal a mohl se radovat z nečekaného, ale velice příjemného plného bodového zisku. Za bojovný a cílevědomý výkon si import bodů zasloužil.

Branky: Liška 2. Přerov je na třináctém místě tabulky krajského přeboru s jedenácti body.

Starší dorost

FC Veselí na Moravě - 1. FC Přerov 1:3 (1:2)

Souboj na jihu Moravy nezačal pro Přerov dobře. Na přetažený rohový kop domácích gólman Bělík nedosáhl a hlavička z osmi metrů skončila za jeho zády.

Přesto šli hosté do kabin s dvougólovým vedením. S výkopem Bělíka si domácí stopeři neporadili a Riedl halfvolejovou dělovkou málem protrhl síť za brankařem - 1:1. U druhého zásahu Riedla do černého mu asistovala dvojice Schlehr - Jakub Baďura.

Po přestávce měl Riedl prsty i ve třetí brance, to když přiťukl Schlehrovi a ten střelou k tyči stanovil konečnou podobu výsledku. Je třeba poznamenat, že výkon hostů se zvedl po vyrovnávací brance a kombinační hra přinesla kýžené ovoce.

Branky: Riedl 2, Schlehr. Přerov je v divizní tabulce na třetím místě s jednobodovou ztrátou na vedoucí tandem Znojmo, Líšeň.

Mladší dorost

FC Veselí na Moravě - 1. FC Přerov 0:4 (0:0)

Trenér Švehlík dal od úvodního hvizdu příležitost hráčům, kteří v minulých zápasech nastupovali spíše z lavičky. Ti nezklamali, ale brankový efekt se v prvním poločase nekonal.

Po příchodu z kabin, prostřídání a přeskupení řad se už Přerov prosadil i gólově. Po rohu Čecháčka a přiťuknutí Venského otevřel skóre Čtvrtníček. U druhého zásahu Navrátil asistoval Zatloukalovi.

Pak se dvakrát prosadil Machač, který přišel až do druhého dějství a svým výkonem strhl ostatní spoluhráče. Nejprve mu přihrával Čtvrtníček a po něm Tihelka. Další množství šancí ještě Přerov nevyužil.

Branky: Machač 2, Čtvrtníček, Zatloukal. Mladší dorost je v tabulce druhý, s tříbodovou ztrátou na Židenice.

Žáci

Áčka žáků bojovala v Opavě

Starší prohráli nejtěsnějším rozdílem 0:1 po bezbrankovém poločase. Škoda neproměněné šance Miky, který netrefil prázdnou branku. Jediný gól Opavy padl po zbytečné ztrátě míče v záložní řadě. Škoda, protože jakýkoli bodový zisk by byl velkou vzpruhou.

Mladší áčko žáků dostalo se stejným soupeřem pořádný výprask 0:10 (0:8). Po remíze se Zlínem to byl pouze odvar týmu z minulého týdne. Jediným vojákem v poli byl Adam Pochyla, ale ten sám proti opavské armádě nic nezmohl.

Obě áčka žáků se krčí na posledním místě ligové tabulky s jediným bodem za remízu. Béčka žáků nastoupila ve Šternberku. Starší rezerva sice prohrála 0:1 (0:1), ale trenér Kamil Pospíšil byl s výkonem svého týmu proti o rok staršímu soupeři spokojen.

Škoda neproměněných šancí Řeháka, Nogy a Růžičky v první půli a Kovaříka po změně stran. Mladší béčko žáků bylo úspěšnější a dovezlo si tři body za výhru 3:1 (2:0).

Střelecky disponovaný Doupal byl autorem prvních dvou branek. Třetí přidal po přestávce Dlouhý. Starší béčko je na osmém místě tabulky krajského přeboru s třinácti body, mladší jsou na tom o stupínek lépe s patnácti body z deseti odehraných kol.

O víkendu 20. a 21. října se představí všechny týmy na domácí půdě

V sobotu nastoupí dorostenci proti Vrchovině, nebezpečnému soupeři z popředí tabulky (10.15 a 12.30 hodin), a muži budou chtít navázat na poslední výkony s Leštinou (15).

V neděli nejprve áčka žáků přivítají Šardice (10 a 11.45), po obědě je na pořadu derby rezerv žáků s Viktorií Přerov (13.30 a 15.15) a ženy hostí Nové Sady (15.30).