Pikantní na souboji bylo to, že se hrálo o „šest bodů“, protože obě družstva se pohybují na chvostu tabulky.

Opatrnost tedy byla hlavním průvodcem začátku utkání. V první půli sice nastřelil Cigánek tyč hostující svatyně, ale bezbrankový průběh úvodní pětačtyřicetiminutovky nenarušil.

Po příchodu z kabin byla vidět na domácích snaha strhnout vítězství na svou stranu, ale byly to naopak Želatovice, které se v 62. minutě Petrem Němcem ujaly vedení.

Na Přerov potom spadla deka, nepomohlo ani trojí střídání a aktivnější hosté trestali sedm minut před koncem z penalty opět Němcem, tentokrát však Vlastimilem, na konečných 2:0. Přerov tak spadl na dvanácté místo amá 19 bodů, Želatovice jsou na desáté s 21 body.

Dorost

V divizi nastoupili starší dorostenci 1. FC Přerov proti rezervě 1. HFK Olomouc. Bohužel zraněními sužovaná sestava domácích nedotáhla zápas do vítězného konce a remizovala 2:2 (0:1), čímž ztratila další body v souboji o postup do MSDL. Přerov se ujal vedení Gregovským.

Po příchodu z kabin mohl zvýšit Táborský z penalty za faul na Schlehra, ovšem hostující gólman směr jeho střely vystihl. Potom Olomouc vyrovnala, ale do vedení šel opět 1. FC trefou Dubravského.

Bohužel deset minut před koncem soupeř vyrovnal na konečných 2:2. Přerov je v tabulce třetí s pětibodovou ztrátou na lídra divize, brněnskou Líšeň. Mladší dorostenci si se stejným soupeřem poradili 3:1 (1:0).

Za Přerov měli přesnou mušku postupně Čtvrtníček, Lukáš a Navrátil. První poločas nebyl ještě podle not, které předali trenéři 1. FC svým svěřencům před utkáním, ovšem ze šaten do druhé půle už přišel sladěnější tým, který se také zaslouženě prosadil, navíc Lukáš ještě orazítkoval břevno.

Přerov v této kategorii kraluje divizi s 41 body, o čtyři body méně má pronásledující Bystrc.

Žáci

S velmi malými předpoklady pro získání bodů odjížděla áčka žáků do Ostravy na Baník.

Starší předvedli bojovný výkon. Poločas skončil bez branek, ovšem nástup do druhého dějství hosté nezachytili a Baník se prosadil vítěznou brankou.

Je pravdou, že 1. FC potom nevhodil flintu do žita a mohl dokonce po akci Dostál - Přikryl vyrovnat, bohužel nepodařilo se.

Richard Švehlík, přerovský trenér, řekl: „Přes prohru lze konstatovat, že hráči v zápase nezklamali, ba naopak podali z dosavadních utkání jara zatím nejlepší výkon.“

Prohra mladšího áčka 0:4 (0:1) je na první pohled drtivá, ale tři branky obdržel 1. FC až v posledních dvanácti minutách. Škoda odstoupení Lavrince ze zdravotních důvodů, ten si až do vystřídání poradil s hlídáním nejnebezpečnějšího baníkovského hráče.

Bohužel po jeho odchodu se Přerovu dýchalo podstatně hůře. Rezervy žáků hrály na 1. HFK Olomouc. Ve starší kategorii mělo složení družstev úplně opačný charakter.

Domácí posíleni o hráče áčka z důvodu záchranářských prací, na druhé straně Přerov oslabený o hráče nastoupivší za Atým a o marody. Výsledek 0:4 (0:1) v neprospěch 1. FC je vysoký, ovšem brankostroj v celkem zpočátku vyrovnaném utkání odstartovala až Zemanova hrubá chyba.

Mladší rezerva odešla poražena 0:2 a o výsledku bylo rozhodnuto již po prvních dvaceti minutách. Co naplat, posteskl si trenér David Hrabal: „Ve druhém poločase se hra vyrovnala a začali jsme mít i navrch, ale stále nás trápí nemoc zvaná neproměňování šancí.“

Ženy

Ženy po bezbrankovém poločase remizovaly s Jiskrou Lubina 1:1. Přerov se mohl ujmout vedení již před přestávkou Mokrušovou a Novodomskou, ale góly padaly až po změně stran.

Nejprve se dostaly ke slovu hostující hráčky, ale v 60. minutě vzala vývoj do svých rukou Glozygová. Za přispění Mazalové unikla obraně Lubiny, byla faulována a současně se stala hrdinkou okamžiku, protože sama pokutový kop proměnila.

Trenér Vyskočil označil zápas jako jeden z nejpovedenějších. Mistrovská utkání V sobotu nebudou mít lehkou pozici muži ve Šternberku a dorostenci v Kunovicích. Ženy jedou hrát na trávník DFK Holešov.

Žákovské kategorie se představí v neděli doma. Nejprve áčka budou bojovat o body s Frýdkem-Místkem (10 a 11.45 hodin), odpoledne pak rezervy s Jeseníkem (13.30 a 15.15 hodin).