Prapor klubu držely pouze ženy vítězstvím ve Vítkovicích a částečně mladší dorostenci při remíze ve Velkém Meziříčí.

Muži

Muži prohráli v Šumperku 2:5 (0:3), ale výsledek nebyl tak jasný, jak se na první pohled zdá. Ano, v úvodní půli se blýskl hattrickem domácí Navrátil, ale nic nebylo rozhodnuto, protože brankami Novotného a Václavíčka z penalty se dostal 1. FC na kontakt jediné branky, což bylo důsledkem zvýšeného hlasu trenéra Ditricha v poločasové pauze.

Bohužel hra vabank se snahou o vyrovnání přinesla opačný efekt v podobě dvou branek a pojištění výhry Šumperku.

Dorost

Starší dorostenci odjížděli do Velkého Meziříčí v roli favorita, ovšem navýšení marodky o další tři hráče základní sestavy dávalo tušit, že síla této role bude daleko menší.

Po bezbrankovém poločase se domácí ujali vedení, ale Přerov v zápětí kontroval Matyášem ze samostatného úniku. Bohužel při jedné z šancí soupeře neudržel Bělík míč v rukou a 1. FC prohrával.

Pavel Koral, přerovský trenér, okomentoval zbytek utkání: „Po rozdílové brance nás rozhodčí nepustili do žádného útoku a ještě navíc zkrátili zápas o pět minut. I když jsme hráli v takto okleštěné sestavě, nemůžeme se na nic vymlouvat a doufám, že ztracené body nás na konci sezony nebudou mrzet.“

Lídr divize v kategorii mladších dorostenců 1. FC Přerov ztratil ve Velkém Meziříčí dva body za bezbrankovou remízu. Škoda tutovek Navrátila, Zatloukala, Zseleza a nakonec Čtvrtníčka.

Bohužel přerovská ofenzíva bušila na vrata domácích, ovšem ta její nápor zvládla a nedovolila hostům ani jednu gólovou radost.

I v tomto případě si však Richard Švehlík, kouč hostujícího celku, neodpustil poznámku: „Měli jsme místy až drtivou převahu. Hráči však řešili nadějné situace nepřesně, a když se již rýsovala možnost postupovat na branku do vyložené šance, zastavil nás praporek asistenta, signalizující alespoň ve třech případech přinejmenším diskutabilní ofsajd.“

Žáci

Áčka žáků se utkala doma s MFK Karviná, které mělo být hratelným soupeřem. Bohužel v obou případech odešel 1. FC Přerov poražen shodně 1:2. U starších padly všechny branky již v prvním dějství, tu přerovskou zaznamenal Mika.

Mladší vedli po poločase trefou Baculáka, ale po příchodu z kabin se prosadili hosté dvěma trefami do černého. Radost nepřinesly ani rezervy žáků v domácím souboji s hranickými béčky. Starší žáci 1. FC nezískali na jaře ani bod a nyní prohráli 0:1 (0:0).

Mladší bohužel dosáhli stejného výsledku 0:1 (0:1).

Ženy

Ženy přece jen hrály své utkání v Ostravě, oproti avizovanému volnu, s FC Vítkovice a vyhrály 3:0 (1:0). Za Přerov se postupně trefily Glozygová, Mokrušová a Novodomská.

Radek Vyskočil, jeden z přerovských trenérů, řekl: „Bylo to velmi dobře zahrané taktické utkání. Naše obrana domácí hráčky nepustila téměř do ničeho a z bleskových útoků jsme trestali. Pochvalu zaslouží Matyášová, Petrášová a Glozygová.“

Mistrovská utkání

Ovíkendu budou muži hostit v derby FC Želatovice v sobotu od 16 hodin a pro jednoho z návštěvníků, který si zakoupí slosovatelný program před utkáním, je připraven mobilní telefon.

Starší a mladší dorostenci přivítají ve stejný den rezervy 1. HFK Olomouc (10.15 a 12.30 hodin). V neděli je pak na pořadu jediné utkání a v něm se střetnou doma ženy s Jiskrou Lubina (14 hodin).

Všechny žákovské kategorie se představí v sobotu venku - áčka v Ostravě s Baníkem a béčka budou bojovat na hřišti 1. HFK Olomouc.